SKODA’dan sağlığa önem veren klima teknolojisi

0
562
Skoda-Superb
Skoda Superb

SKODA, teknolojik özellikleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. KAROQ, KODIAQ, SUPERB ve yeni OCTAVIA modellerinde yer alan Climatronic Air Care sistemi, duyargaları sayesinde hava kalitesini sürekli olarak ölçüyor ve polen, ince toz parçacıklarının yüzde 99 oranında kabine girmesini engelliyor. Böylece SKODA araçlarının içerisinde hava her zaman temiz ve ferah kalıyor.

Donanıma göre standart veya opsiyonel olarak alınabilen Climatronic Air Care sisteminin filtreleri antibakteriyel özelliklere sahip ve kötü kokuları da ortadan kaldırıyor.

Skoda-Climatronic-Air-Care-01
KAROQ, KODIAQ, SUPERB ve yeni OCTAVIA modellerinde yer alan Climatronic Air Care sistemi, duyargaları sayesinde hava kalitesini sürekli olarak ölçüyor ve polen, ince toz parçacıklarının yüzde 99 oranında kabine girmesini engelliyor.

Klima sisteminde yer alan hava kalitesi ile nemi ölçen duyargalar, dışarda polen veya toz parçacıklarının arttığını tespit ettiğinde otomatik olarak yanıt vererek durumu ortadan kaldırıyor.

Alerjik bünyelerin ve kronik nefes alma problemleri yaşayan kişilerin daha rahat etmesini sağlayan sistem, aynı zamanda çocukların da yolculuklardaki konforunu artırıyor. Kirli havanın içeri girmesi engellenirken, içerideki mevcut hava da iç devridaim ile temizleniyor.

Skoda-Superb-Kabin-01
Donanıma göre standart veya opsiyonel olarak alınabilen Climatronic Air Care sisteminin filtreleri antibakteriyel özelliklere sahip ve kötü kokuları da ortadan kaldırıyor.

SKODA Climatronic Air Care sistemli araçlarda üç farklı kabin filtresi kullanıyor. Buna ek olarak giriş seviyesi modellerde ise karbon polen filtresi ve koku filtresi yer alıyor. Böylece yüksek filtre kapasitesinin yanı sıra bakteri ve istenmeyen kokuların da önüne geçilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz