TRATON, Navistar’ın tedavüldeki hisselerini almak için teklif yaptı

0
570
navistar-ProStar
International ProStar

Dünyanın en büyük ticari taşıt üreticilerinden TRATON SE, Navistar International Corporation‘ın TRATON tarafından sahibi olunmayan tedavüldeki hisselerini hisse başına 35 Dolar’dan almak için bir teklif yaptığını açıkladı. Bu fiyat, Navistar’ın 29 Ocak 2020’deki kapanış hisse değeri olan 24.11 dolar’ın yüzde 45 ve Navistar’ın hisselerinin 90 günlük ortalama fiyatı olan 29.40 Dolar’ın yüzde 19 üzerinde. TRATON, şu anda Navistar’ın tedavüldeki hisselerinin yüzde 16.8’ine sahip bulunuyor.

TRATON ve Navistar, 2017’den bu yana artan satın alma gücü ve yeni teknolojilerin bütünleştirilmesiyle her iki şirkete de yüksek bir değer katan stratejik bir ortaklıktan faydalanıyor. TRATON, küresel ticari taşıt endüstrisi evrilmeye devam ettikçe, sunulan satın alma teklifinin bir sonraki mantıklı adım olduğuna ve daha büyük faydalar sağlayacağına inanıyor.

TRATON-GROUP
Bünyesinde MAN, Scania ve Volkswagen Caminhões e Ônibus markalarını bulunduran TRATON SE, dünyanın en büyük ticari taşıt üreticilerinden biri konumunda.

Eğer sunulan teklif kabul edilir ve satın alma tamamlanırsa birleşik şirket, yeni düzenlemelerin gerekliliklerini karşılama yeteneğini artıracak ve bağlantılılık, tahrik ve otonom sürüş alanlarında daha hızlı teknoloji geliştirebilecek. TRATON’un Avrupa ve Güney Amerika pazarlarındaki önder konumunu Navistar’ın Kuzey Amerika’daki varlığı ile birleştirmek küresel erişime sahip bir önder ve tamamlayıcı yetenekler yaratacak.  

TRATON CEO’su Andreas Renschler, konuyla ilgili olarak “Son üç yılda Navistar ile son derece işbirlikçi ve üretken stratejik ortaklıktan faydalandık. Pazar evrilmeye devam ettikçe TRATON ve Navistar’ın tam anlamıyla birleşmesinin güçlü stratejik ve finansal yararları olacak. Satın alma teklifi, Navistar hissedarlarına önemli bir değer sağlarken, küresel ölçekte bir ticari taşıtlar önderi ve önder markalardan, gelişmiş ürünlerden, teknolojilerden ve hizmetleden oluşan güçlü bir yelpaze yaratacak.” dedi.

navistar_range
Navistar; ticari kamyonlar, otobüsler, savunma araçları ve motorlar üretiyor.

TRATON, önerilen teklifin 2020 yılı sonuna kadar sonuçlanacağını umuyor. Navistar’ın önemli bir hissedarı olarak TRATON, kendini teklifin sonuçlandırılmasına adıyor ve hissedar olarak seçenek bir teklifi desteklemiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here