TP Endüstriyel Lastikler Bayi Konseyi toplandı

1
2963
Renault Trucks


Pirelli Endüstriyel lastiklerinin üreticisi TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş.’nin “Türkiye Bayi Konsey Toplantısı” mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplam 12 ticari lastikler yetkili satıcısının katkıda bulunduğu toplantıda, şirketin yeni stratejileri değerlendirildi.

Pirelli Endüstriyel lastiklerinin üreticisi TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş.’nin yeni yapılanması sonrasında, hedef ve stratejilerinin değerlendirilmesi, yetkili satıcıların fikirlerinin alınması ve böylece işlerin daha kaliteli bir şekilde yönetilmesi amacıyla yaptığı toplantıların sonuncusu, mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirildi. TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. “Türkiye Bayi Konsey Toplantısı”na Endüstriyel ve Ticari Lastikler Genel Müdürü Alp Günvaran ve Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak’ın yanı sıra diğer üst düzey yöneticiler ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 12 ticari lastik yetkili satıcısı katıldı. Toplantılar sırasında bayilerin şirket strateji ve programları ile ilgili görüşleri  alındı.

İzmit’te iki bin kişiye istihdam yaratıyor

TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler Genel Müdürü Alp Günvaran toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “Pirelli marka kamyon, otobüs, zirai ve OTR lastikleri üreten ve İzmit’te bulunan fabrikasıyla yaklaşık iki bin kişiye istihdam yaratan TP Endüstriyel Lastikler şirketimiz, Aeolus ile gerçekleşmekte olan ortaklıkla birlikte artık Prometeon Tyre Group çatısı altında faaliyetlerini sürdürecek. Şirketimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’de, ağır vasıta kullanıcılarına ve özellikle filolara yönelik hizmetlerine mükemmel bir şekilde devam edecek.” dedi.

Daha sonra TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, Filo ve Kaplama Yönetim Şefi Bilgin Akpolat, Ürün Yönetimi Uzmanı Ömer Tunaz ve Operatif ve Ticari Pazarlama Şefi Yaşar Yurtçu sunumlar yaparak şirketin stratejilerini, 2017 ve daha sonraki yıllara ilişkin hedeflerini değerlendirdiler. Toplantı süresince diğer yöneticiler ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 12 ticari lastikler yetkili satıcısı, görüşleri ve önerileriyle toplantıya katkıda bulundular.

Fleet Mobile 10 araçla hizmet vermeye başladı

Toplantıda filo yönetimi ve kaplama alanındaki konular da ayrıntılı bir şekilde ele alındı. Filo yönetiminde dikkat çekici bir yenilik olarak “Fleet Mobile” organizasyonu değerlendirildi. Sözleşmeli filolara her koşulda hizmet götürmeyi amaçlayan “Fleet Mobile” şimdilik 10 araç ile hizmet vermeye başlıyor. Bu araçlar İstanbul Avrupa yakası, İstanbul Asya yakası, Kocaeli, İzmir, Konya, Samsun, Kayseri, Adana, Mersin ve Gaziantep bölgelerinde bulunacak. Önümüzdeki dönemde “Fleet Mobile” hizmeti, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde genişletilecek.

Lastik kaplama teknolojisi Novateck organizasyonu genişletilecek

Lastik kaplama teknolojisi Novateck organizasyonunun da giderek genişlemesi hedefleniyor. Yeni Novateck organizasyonunun filolara yönelik bölümü, Ankara bölge, İzmir bölge, İstanbul Asya yakası, İstanbul Avrupa yakası ve Adana bölge olarak faaliyet gösterecek. Filolara yönelik hizmetlere ek olarak, şu anda Karadeniz, Akdeniz ve ülkemizin doğu bölgelerine kadar uzanan Novateck kaplama organizasyonunun da genişlemesi planlanıyor.

Türkiye Bayi Konsey Toplantısı”nda ayrıca, yeni ağır vasıta lastikleri, satış stratejileri, filo ziyaretleri, donanım desteği, yapılması planlanan kampanyalar ve bayi eğitimleri gibi konular da ele alındı. Gün boyu, belirli aralarla süren toplantı Boğaz’da hep birlikte yenilen yemek ile son buldu.

TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak toplantıda bir sunum yaptı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz