TOYOTA resim yarışması Türkiye ayağı sonuçlandı

0
2267
Renault Trucks

Toyota tarafından düzenlenen ve dünyanın beş kıtasından binlerce çocuğun katıldığı uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye seçmelerinde dereceye girenler belli oldu. Türk çocuklarının altıncı kez yer aldığı yarışmaya, Türkiye’nin 53 ilinden 9 bin 54 çocuk, otomobillerin gelecekte nasıl olacağını hayal ederek resimleştirdi. Jüri değerlendirmesi sonucunda 7 yaş altı kategorisinde Rize’den Ezgi Nil Dilber, 8-11 yaş kategorisinde Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı ve 12-15 yaş kategorisinde de Çanakkale’den İrem Yüksel birincilik kazandı. Dereceye girenler Tokyo’da yapılacak dünya yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.

Toyota tarafından düzenlenen ve beş kıtadan binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nda Türkiye’de dereceye girenler belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 15 Aralık 2017 – 23 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin 53 ilinden 9 bin 54 çocuk otomobillerin geleceğini hayal ettikleri birbirinden ilginç resimlerle katıldılar.

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Prof. Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen Prof. Dr. Gülveli Kaya, Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen, Doç. Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın Türkiye ayağında dereceye girenler, birbirinden değerli hediyeler de kazandı. 7 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma PlayStation 4, ikinciye PlayStation El Oyun Konsolu (PS vİSTA), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Pad (9.7 inç ekran), ikinciye i-Pod Touch 32 GB, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Phone 7 Plus, ikinciye Samsung S7, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.

Dünya yarışması Japonya’da

Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam dokuz finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, beş kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.

Türkiye ayağında kazananlar şöyle:

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” jüri değerlendirmesi sonucunda yaş kategorilerinde sıralama şu şekilde oluştu:

7 Yaş Altı Kategorisi:

  1. Ezgi Nil Dilber(Rize)
  2. Beril Durmaz(İzmir)
  3. Nil Avcıkurt(Antalya)

8-11 Yaş Kategorisi:

  1. Çağın Akay Yazıcı(Samsun)
  2. Taylan Örs(Konya)
  3. Eray Erbil(Konya) ve Ecrin Nisa Sivrikaya(Trabzon)

12-15 Yaş Kategorisi:

  1. İrem Yüksel(Çanakkale)
  2. Defne Altan(Isparta)
  3. İdil Erdem(İstanbul)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz