Toyota Hilux, 2017’de önder oldu

0
1069

Toyota’nın efsane modelleri arasında yerini alan ve her zaman sağlamlığıyla adından söz ettiren Hilux, 2016 yılında olduğu gibi 2017’de de Türkiye’de en çok tercih edilen pick-up modeli oldu. Sınıfında yılı en yakın rakibinden 1023 adet daha fazla satarak önder kapatan Toyota Hilux, toplamda 4 bin 550 adet satış elde ederek yüzde 21.9’luk pazar payına sahip oldu.

Hilux’ın önder olmasını sağlayan yüksek satış rakamları, aynı zamanda 2017 yılının dokuz ayında sınıfının en çok satış elde eden modeli olmasını sağladı. Böylece Hilux, bu başarısıyla beraber Toyota’nın 45 bin 209 adetlik satışında önemli bir rol oynamaya devam etti.

Hilux, satışa sunulduğu 1968 yılından bu yana küresel pick-up pazarında 18 milyon adedin üzerine satış elde etti. Türkiye pazarında yeni 2.4 litrelik motorla satışa sunulan Hilux, düşük yakıt tüketimi ve verimli performansıyla öne çıkıyor.

Dayanıklılık konusunda standartları belirleyen pick-up haline gelen model, aynı zamanda 2.4 litre hacmindeki motoruyla daha düşük Motorlu Taşıtlar Vergisi’yle de avantaj sağlıyor. Zorlu koşulların altından başarıyla çıkmasıyla bilinen, teknolojik özellikleri, sofistike tasarımı ve yüksek off-road yetenekleriyle SUV tarzı sürüş konforu yaşatan Hilux, başarısını Türkiye’deki satış rakamlarıyla pekiştiriyor.

Toyota Hilux, 2016 yılında olduğu gibi 2017’de de Türkiye’de en çok tercih edilen pick-up modeli oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz