Toyota, Dakar Rallisi’nde önderliğe yükseldi

0
429
Toyota Hilux

Toyota, her yıl düzenlenen ve dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan Dakar Rallisi’ne markanın efsane pick-up’ı Hilux modeli ile iyi bir başlangıç yaptı. Toyota GAZOO Racing SA adına Hilux ile yarışan Al Attiyah ve Mathieu Baumel, kusursuza yakın bir mücadele ortaya koyarak, üç etabın sonunda en iyi ikinci zamanı elde ederek genel klasmanında önderliğe yükseldi.

Peru’da kalın ve yoğun kumlar arasında geçen üçüncü etabında Toyota Hilux’ın üstünlüğü açık bir şekilde görüldü. Önderliği ele geçiren Al Attiyah, etabın sonunda, “Bugünün etabı aşırı derecede zorluydu. Birçok büyük kum tepesini aştık ve benim deneyimlerime göre Dakar’da şu ana kadar gördüğüm en zorlu etaptı.” dedi.

Üçüncü etabın ardından Maraton etabı koşulacak. Bu yılın Maraton etabı Dakar’ın 4’üncü ve 5’inci etabı olarak belirlendi ve burada Hilux’ın yüksek performansının yeniden ön plana çıkması bekleniyor. 4’üncü etap 351 km uzunluğunda ve genel olarak kum ve kum tepelerinden, bazı kayalı nehir yataklarından oluşuyor. 5’inci etapta ise ekipler 450 km’lik uzun etabı tamamlayacaklar. 10 etaptan oluşan Dakar Rallisi, 17 Ocak’ta Peru’nun başkenti Lima’da tamamlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here