Tofaş, mesleki eğitime bu kez Kayseri’de destek veriyor

0
1418

Tofaş’ın hayata geçirdiği “Mesleki Eğitime Destek Programı” ile üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan 56 aracın teslimatları sürüyor. 15’i kesit olarak hazırlanmış 56 aracı, üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere tahsis etmeyi sürdüren Tofaş, Erciyes Üniversitesi’ne de bir adet Fiat Egea teslimatı gerçekleştirdi.

Uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdüren Tofaş’ın büyük önem verdiği projesinin bu seferki teslimatı Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Fiat Satış Direktörü Mahmut Karacan, yeni teknolojilere hakim teknik insan gücünün yetiştirilmesi hedefi ile hazırlanan bir adet Egea aracı Fiat İnciroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vedat İnciroğlu ile birlikte Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven’e teslim etti.

Tofaş’ın Mesleki Eğitime Destek projesi kapsamında bugüne kadar 15 üniversite ve iki mesleki teknik anadolu lisesine araç teslimatı yapıldı. Öğrencilerin, otomobil üzerinde araştırmageliştirme safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemelerinin hedeflendiği Mesleki Eğitime Destek Programı’nın sonunda Türkiye genelinde 43 üniversite ve 13 meslek lisesine araç teslimatı gerçekleştirmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz