Tofaş, Mesleki Eğitim Programı ile lise ve üniversitelere 56 adet araç teslim etti

0
1385
Renault Trucks


Tofaş’ın üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere başlattığı Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında son teslimat Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne gerçekleştirildi ve bir adet Fiat Egea üniversite öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, mart ayında başlayan projeyle kısa sürede başarılı bir yol kat ettiklerini belirterek, “Ülkemiz ve gençlerimiz için fayda sağlamayı hedeflediğimiz Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında 13 lise ve 43 üniversitenin öğrencilerine ulaşmış olduk. Ar-Ge ve üretimde ulaştığımız yetkinlikleri elde ettiğimiz başarıları artırma hedefimizi her zaman canlı tutacağız. Bununla birlikte otomotiv sanayinde başarılı bir nesil yetiştirmek için yeni projeler geliştirmeyi sürdüreceğiz.” açıklamasını yaptı.

Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında lise ve üniversitelerde atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan araçların son teslimatını Adana’da gerçekleştirdi. Program kapsamında öğrencilerin kullanımına sunulmak üzere hazırlanan bir adet Fiat Egea, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne teslim edildi. Adana BTÜ Yeşiloba Yerleşkesi’nde gerçekleşen törene Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal ve Genel Sekreter Osman Arık ile üniversitenin akademik ve idari personeli katıldı.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, mart ayında başlayan projeyle kısa sürede başarılı bir yol kat ettiklerini belirterek, “Ülkemiz ve gençlerimiz için fayda sağlamayı hedeflediğimiz Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında 13 lise ve 43 üniversitenin öğrencilerine ulaşmış olduk. Ar-Ge ve üretimde ulaştığımız yetkinlikleri elde etiğimiz başarıları artırma hedefimizi her zaman canlı tutacağız. Bununla birlikte otomotiv sanayinde başarılı bir nesil yetiştirmek için yeni projeler geliştirmeyi sürdüreceğiz.” açıklamasını yaptı.

43 üniversite ve 13 liseye teslimat

Mesleki Eğitime Destek Programı ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde uygulamalı eğitim alan üniversitedeki ve lisedeki öğrencilerin daha kalifiye ve donanımlı yetişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Tofaş, öğrencilerin otomobil üzerinde Ar-Ge safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemelerini hedefledi. Türkiye’nin yedi bölgesinde Fiat bayilerinin de desteği ile yürütülen programın sonunda, 43 üniversite ve 13 meslek teknik anadolu lisesine 56 adet araç teslimi gerçekleştirilmiş oldu.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz