GEFCO Group, İcra Kurulu’nu yeniliyor

0
1256
Renault Trucks


Otomotiv lojistiğinde Avrupa önderi olan GEFCO Group, atanan yeni üyesi ve iki üyesinin yeniden görevlendirilmesiyle İcra Kurulu’nu yeniliyor.

Kuruldaki düzenlemeler hakkında bilgi veren GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal, şunları söyledi: “Bu yeni organizasyonla GEFCO Group, çeşitli uzmanlıklaryla daha güçlü bir sinerjiden yararlanacak. Bu, verimliliği artıracak ve önemli pazarlarda büyümemizi hızlandırarak organizasyonlarımızın performansını güçlendirecek.” dedi.

Karayolu, Bitmiş Araç Lojistiği, Depolama ve Yeniden Kullanılabilir Paketleme İdari Başkan Yardımcısı Emmanuel Cheremetinski

Emmanuel Cheremetinski, 2015 yılından itibaren Karayolu (OVL) İdari Başkan Yardımcısı olarak GEFCO İcra Kurulu’nun bir üyesi. Yeni görevi, Depolama ve Yeniden Kullanılabilir Paketleme (WRP) ve Bitmiş Araç Lojistiği’ni (FVL) de içeriyor.

OVL, FVL ve WRP faaliyetlerine işlevsel ve stratejik önderlik sağlamaktan sorumlu olan Cheremetinski, bu faaliyetlerin yönlerini belirleyecek, performanslarını izleyecek ve bağlı şirketlere gerekli desteği sağlayacak.

Bankacılık sektöründe çeşitli konumlarda 10 yılı aşkın bir süre çalışan Emmanuel Cheremetinski, 2005’ten itibaren Avrupa’da demiryolu pazarının rekabete açılmasına katkıda bulunmak için SNCF’ye katıldı. Benelüks ve İtalya’da Demiryolu Şirketleri Başkanı olarak başladı, daha sonra Uluslararası Direktör oldu. 2010’da Emmanuel, gelişmekte olan pazarlarda (Afrika ve Güney Amerika) nehir taşımacılığını geliştirmek üzere bir lojistik varlık yöneticisi olan Touax Group’un İcra Kurulu’na katıldı.

Ardından Temmuz 2015’te Karayolu biriminin stratejik ve işlevsel yönetiminden sorumlu olarak GEFCO Group‘a katıldı.

Ecole Centrale Paris mezunu olan Emmanuel Cheremetinski ayrıca 1995’te ekonomi diploması da aldı.

Pierre-Jean Lorrain, CEBAME ve EUROMED İdari Başkan Yardımcısı

Orta Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu Bölgesi (CEBAME) Eski İdari Başkan Yardımcısı olan Pierre-Jean Lorrain ayrıca EUROMED bölgesinin de başkanlığını üstleniyor. Bu görevde iki bölgenin birleştirilmiş performansını artıracak ve sinerji yaratılmasına ve kaynakların ortak kullanılmasına katkıda bulunacak.

Kariyerine UNILOG’da IT Proje Yöneticisi olarak başlayan Lorrain, GEFCO’ya 1989’da IT Proje Yöneticisi olarak katıldı, Bitmiş Araç Lojistiği’nde çeşitli konumlar üstlendi ve 2001’de GEFCO İngiltere’nin Bitmiş Araç Lojistiği Müdürü oldu. 2006 ve 2010 arasında GEFCO kurumsal genel merkezinde otomobil dağıtım işini yönetti ve ardından 2010’da İtalya şubesinin Genel Müdürlüğü’ne getirildi. 2013’te GEFCO Group’un Orta Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu Bölgesi Direktörü oldu ve Grup’un İcra Kurulu’na katıldı.

Pierre-Jean Lorrain, Nancy Üniversitesi Bilgi Teknolojileri mezunudur (1982).

Emmanuel Delachambre, GEFCO Fransa İdari Başkan Yardımcısı

Emmanuel Delachambre, 2013’te GEFCO Fransa‘da Performans ve Sürekli İyileştirmeden sorumlu Yardımcı Direktör olarak GEFCO Fransa‘ya katıldı. 2015’e GEFCO Fransa‘ya Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Kariyerine muhasebe denetimi sektöründe başladı ve 2006’ya kadar FRET SNCF’de çeşitli konumlarda çalıştı. Ardından büyük bir demiryolu şirketi olan VFLI’ya geçti ve daha sonra Euro Cargo Rail Genel Müdürü olarak çalıştı.

Emmanuel Delachambre, 1992’de EDHEC Business School’dan mezun oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz