Tofaş Bursa Sanat Galerisi yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini bekliyor

0
1240
Türkiye’nin ilk ve tek Anadolu Arabaları Müzesi ile 2008’den bu yana hizmet veren Tofaş Bursa Sanat Galerisi, yarıyıl tatilinde de ziyaretçilerini bekliyor.
Renault Trucks

Tofaş’ın Bursa’ya kazandırdığı Türkiye’nin ilk ve tek Anadolu Arabaları Müzesi ile 2008’den bu yana hizmet veren Tofaş Bursa Sanat Galerisi, yarıyıl tatilinde de ziyaretçilerini bekliyor. Müzede, Anadolu’da tarih boyunca ortaya çıkmış olan araba kültürü ve motorsuz araçlardan otomotiv sanayisine uzanan yolculuk aktarılırken, Tofaş Sanat Galerisi’nde “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri Sergisi” yer alıyor.

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde 50’nci yılını geride bırakan Tofaş tarafından üretilen modeller sergileniyor.

Tofaş tarafından restore edilerek 2002 yılından bu yana tarih ve otomotiv meraklılarına kapılarını açan Türkiye’nin ilk ve tek Anadolu arabaları müzesi Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi ile Tofaş Sanat Galerisi, yarıyıl tatilinde de ziyaretçilerini bekliyor.

Tofaş Sanat Galerisi, 2008 yılında restore edilen tarihi Umurbey Hamamı’nın bulunduğu alanda yer alıyor.

Bursa Umurbey Bilgi Parkı Kompleksi’nde yer alan ve 2018 yılında 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde otomotiv sanayisinin gelişimi bir tümülüsten yola çıkılarak aktarılıyor. Çocukların aileleriyle birlikte gezebileceği Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde 2 bin 600 yıl önce yapılan bir arabanın Bursalı ustaların elinden yeniden canlandırılmış halinin yanı sıra tekerlekler, geleneksel araba atölyeleri, motorsuz araçlar ve 50’nci yılını geride bırakan Tofaş tarafından üretilen modeller sergileniyor.

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, Tofaş tarafından restore edilerek 2002 yılında açıldı.

2008 yılında restore edilen tarihi Umurbey Hamamı’nın bulunduğu alanda yer alan Tofaş Sanat Galerisi’nde ise  “Kantarın Topuzu: Teraziler, Ağırlıklar, Ölçü Aletleri Sergisi” devam ediyor. Sergide terazi ve kantarların, mutfaktan ticaret hayatına; ekonomiden bilime ve kültürel yaşama açılan bir yelpazede, hayatımızda bıraktığı izlere tanıklık etmek mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz