Keolis, Danimarka’daki otobüs operasyonlarını büyütüyor

0
51
keolis-Xbus236(Redigeret)_Keolis-Denmark
Keolis, Danimarka’nın kuzeybatısındaki Kuzey Jutland bölgesinin toplu taşıma otoritesi Nordjyllands Trafikselskab (NT) ile 190 milyon Euro’luk bir otobüs sözleşmesi imzaladı.

Keolis, Danimarka’nın kuzeybatısındaki Kuzey Jutland bölgesinin toplu taşıma otoritesi Nordjyllands Trafikselskab (NT) ile 190 milyon Euro’luk bir otobüs sözleşmesi imzaladı. Sözleşme, Ağustos 2021’de başlayacak.

Grup, 67’si tamamen fosilsiz olmak üzere toplam 77 otobüsün işletmesini ve bakımını gerçekleştirecek ve Aalborg kenti ve çevresindeki kasabalardaki 500 bin kişiye hizmet verecek.

NT ile bu yenilenen ortaklık Keolis’in Kuzey Jutland’daki 13 yıllık varlığını genişletiyor ve Danimarka’nın önde gelen otobüs operatörlerinden biri olma statüsünü pekiştiriyor. Grup, 10 Danimarka kentinde yaklaşık 500 otobüsün yan sıra Aarhus’da ülkenin ilk hafif raylı sistem ağını işletiyor. Odense’de yakında ikinci hafif raylı sistem ağı hizmete girecek.

Keolis Group Uluslararası CEO’su Bernard Tabary, “Kuzey Jutland halkına yüksek kaliteli, büyük ölçüde fosilsiz ulaşım sağlamaktan dolayı mutluyuz ve bölgedeki toplu taşıma otoritesinin sözleşmemizi yenileyerek ve karışıma bir yenisini ekleyerek bize duyduğu güvenden özellikle gurur duyuyoruz. Daha yeşil bir gezegen herkesin sorumluluğu ve biz kendimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

keolis-X-bus-Aalborg-busterminal_-Keolis-Denmark
Grup, 67’si tamamen fosilsiz olmak üzere toplam 77 otobüsün işletmesini ve bakımını gerçekleştirecek ve Aalborg kenti ve çevresindeki kasabalardaki 500 bin kişiye hizmet verecek.

Nordjyllands Trafikselskab (NT), artık tek bir sözleşmede birleştirilen iki otobüs hattını işletmesi için bir kez daha Keolis’i seçti. Sözleşme, Keolis‘in Ağustos 2021’den Ağustos 2031’e kadar 67 otobüsü işletmesini ve bakımını yapmasını ve Ağustos 2021’den Ağustos 2026’ya kadar ek 10 otobüsün işletme ve bakımını vermesini içeriyor. Toplamda sözleşmenin değeri 190 milyon Euro’ya ulaşıyor.

Sözleşme kapsamında Keolis, Danimarka’nın kuzeybatısındaki Kuzey Jutland bölgesinde 500 bin kişiye hizmet verecek. Ağ, Kuzey Jutland’daki tüm kasabaları kentin yanı sıra üniversiteye, 2022’de açılacak büyük hastaneye ve ulusal ve uluslararası havaalanına bağlayarak bölgenin başkenti Aalborg’a hizmet veriyor.

Ağda 25 güzergah, bir ana depo ve park etmek, araç yıkamak ve yakıt ikmali yapmak için 14 küçük depo bulunuyor.

65 yeni Scania otobüsü de içeren ve 67’si yenilenebilir enerjiyle çalışan 77 otobüs yılda yaklaşık 10 milyon km yol kat edecek. Scania otobüslerin 32’si ekspres otobüs hatlarında kullanılacak. Müşteri deneyimini iyileştirmek için bu otobüsler wi-fi ve güç çıkışı gibi özelliklerle donatılacak.

Keolis, bu sözleşme ile 75 yeni çalışanı işe alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here