Yeni havalimanı inşaatında kullanılan lastiklerin yüzde 50’si Goodyear

0
906
Goodyear_Fotograflar__10____PR
Goodyear’ın Bauma’da tanıttığı yeni lastikleri, ağırlıklı olarak yollarda faaliyet gösteren ancak yol dışı koşullarla da karşı karşıya kalan ve günümüzün inşaat sektörü uygulamalarında çalışan araçlar için optimum hasar dirençli ve daha uzun performans gösterecek şekilde geliştirildi.
Renault Trucks

Goodyear, tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul’un yeni havalimanının inşaatında kullanılan 3 bini aşkın inşaat aracına lastik ve hizmet tedarik etmeye devam ediyor. Goodyear, 2015 yılının başından itibaren, taşeronlar ile beraber, 22 bin adet lastik satışı gerçekleştirdi.

Yatırım maliyeti 10.2 milyar Euro olan İstanbul’un yeni havalimanı tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet edecek ve 100 bin kişiye istihdam sağlayacak. Tek bir çatı altında ve sıfırdan yapılan dünyanın en büyük havalimanındaki altı pistten 350 destinasyona uçuş gerçekleşecek. İstanbul’un yeni havalimanının ilk fazı bu sene içinde hizmete açılacak.

Goodyear, yeni havalimanı konsorsiyum firmasının sözleşmeli tedarikçisi olarak, tüm lastik tüketiminin yüzde 50’sini karşılıyor. Çalışmaların başlangıcından itibaren yaklaşık olarak 22 bin lastik satışı gerçekleştirerek projeye büyük katkılar sağlayan Goodyear, projede ağırlıkla Goodyear MSD II ve MSS II lastiklerinin satışını gerçekleştirdi. Ayrıca, proje ayaklarında karşılaşılan farklı yol ve zemin şartları nedeniyle Goodyear ORS ve ORD Offroad ağır şantiye ürünleri de tercih edildi.

Çoğunlukla dört ve beş dingilli araçlara tedarik edilen lastikler, şantiye sahalarına malzeme taşınması gibi karayolu ve arazi hizmet uygulamalarına yönelik kullanılan Goodyear‘ın Omnitrac II kamyon lastikleri olarak öne çıkıyor. Bunlar da Goodyear Omnitrac MSS II ön dingil lastikleri ile Omnitrac MSD II çekiş dingili lastiklerin birlikteliğinden oluşuyor. Bu lastiklerin özelliği, bu mega projenin zorlu koşullarında kaçınılmaz olan hasara daha yüksek direnç göstermeleri, azami çekiş ve yüksek kilometre performansı sağlamaları.

Omnitrac MSS II ve MSD II lastikler, Goodyear tarafından geliştirilen Max Teknolojisi’ne sahiptir. Bu lastikler; karma servis kullanımı, bir diğer deyişle havalimanı sahası gibi hem asfaltsız zeminde hem de kumda kullanılması için geliştirilmiş. Kullanılan en son teknoloji ürünü malzemeler ve tasarım özellikleri, özellikle yüksek sıcaklık olmak üzere tüm koşullarda dayanıklılığın yanı sıra yüksek kilometre performansı ve çekiş gücü de sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz