Tırsan, Kässbohrer markası ile Renault Trucks Long Haul Days’e katıldı

0
930

Türkiye’nin önder treyler üreticisi Tırsan, Renault Trucks’ın 23 – 28 Nisan tarihleri arasında düzenlediği uluslararası Long Haul Days etkinliğine Kässbohrer marka araçlarıyla katılım gösterdi. Afrika, Ortadoğu, Cezayir, Türkiye ve Şili’de uzun yol sınıfında faaliyet gösteren 500 firmayı buluşturan etkinlikte Kässbohrer treylerler katılımcıların ilgisine sunuldu. 

Renault Trucks’ın 23 – 28 Nisan tarihleri arasında düzenlediği uluslararası Long Haul Days etkinliğine gelen katılımcılar etkinlik boyunca Kässbohrer Akaryakıt Tankeri, Frigo, Damper ve Tenteli Perdeli araçlarını inceleme ve Kässbohrer standını ziyaret ederek araçlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alma fırsatı buldular. Ziyaretçiler, etkinlik için araç giydirmeleri özel olarak tasarlanmış Kässbohrer K. STB 38 Akaryakıt Tankeri, K.SRI Frigo, K.SCS ve K.SCS X+ Tenteli Perdeli araçlarını pist alanında, K. SKS BS Damper aracını ise arazi parkurunda kullanarak sürüş deneyimi yaşadılar. Tırsan’ın sahip olduğu mühendislik gücü ile geliştirdiği ve her yük ve yol koşuluna uygun dayanım ve işlev testlerine tabi tutulan ürünleri kullanan katılımcılar, çok konforlu ve keyifli bir deneyim yaşadıklarını dile getirdiler.

Etkinlikte kullanılan Kässbohrer treylerler

Kässbohrer Akaryakıt Tankeri K.STB 38: Yüksek kalitede alüminyum malzemeden üretilen Kässbohrer akaryakıt tankeri, sınıfının en hafifi olma özelliğini taşıyor. STB 38, rakiplere göre 500 kg’ye varan hafiflik avantajı sağlıyor. Ayrıca araçta bulunan standart beş göz ile farklı yakıt türevinde ürün taşımaya da olanak sunuyor. STB 38, hafifliği ile daha fazla akaryakıt taşıma sığasına sahip. Kässbohrer Akaryakıt Tankeri’ni kullanan müşteriler, her 100 dolumda iki dolum kazanç sağlıyorlar.  

Kässbohrer Frigo K.SRI: Kässbohrer Frigo’lar sundukları yüksek yalıtım performansı ile soğutucu birimin daha kısa süre çalışmasını sağlayarak hem kullanım ömrünü uzatıyor hem de en yakın rakiplerine göre yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlıyor. Periyodik olarak yapılan zorunlu ATP testlerinde sınır değerine yakın ısı iletim katsayısına sahip araçların, sertifikalarını yenilerken sorun yaşama ihtimalleri bulunmuyor. Araçların sahip olduğu teknik özellikler sayesinde kullanıcılar, bu tür sorunlarla karşılaşmıyor. Kässbohrer Frigo araçların sandviç panel teknolojisi, yüksek basınçlı ve ısıtmalı pres makinesi ile gerçekleştiriliyor. Panellerde kullanılan cam elyaf takviyeli polyester (CTP); ghem üneşin zararlı ışınlarına ve neme dayanıklı hem de ısı yalıtım performansı metalik yüzeylerden daha yüksek bir malzeme. Kässbohrer Frigo gömme deve boyunlu şasi tasarımı ile artırılmış iç neti sayesinde daha yüksek hacimde taşımacılık olanağı sunuyor. Her bir yüklemede, yüksek taşıma sığası ile operasyonel kolaylık sağlayan araç, aynı zamanda K SRI P serisi ile 10 ton taşıma sığalı çift kat özelliğine sahip. Kässbohrer Frigo, sahip olduğu soğutucu birimleri sayesinde medikal ürün taşımacılığında da gerekli olan tüm koşulları sağlayan Pharma sertifikası ile müşterilerine güvenli taşımacılık imkanı sunuyor. 

Kässbohrer Damper K.SKS BS: Kässbohrer K.SKS yarı treyler damper, yüksek dayanıklılık, güvenilirlik ve sağlamlık sunuyor. Araçlar, güçlü performans ve ideal yük taşıma özellikleriyle en ağır yüklerde ve zorlu yol koşullarında kolaylık sağlıyor. K.SKS, tek dokunuşla fren sistemi ve eğimli arazilerde sürücüleri uyaran uyarı düzeni gibi gelişmiş teknolojileri sayesinde operasyonel güvenliği en üst seviyede sunuyor.

Kässbohrer Tenteli Perdeli K.SCS X Plus: Avrupa’nın en büyük filoları tarafından tercih edilen Kässbohrer Perdeli araçlar, özel olarak geliştirilen Maxima Plus treyler ile etkinlik süresince yoğun ilgi gören araçlar arasında yer aldı. Çift kademeli sürüş yüksekliği sayesinde, hem midilli hem de yarı – midilli modellerine uygun Maxima Plus yarı treyler, farklı iç net yükseklik ve sürüş yüksekliklerinde kullanılabiliyor. Ayrıca farklı çekici tipleri ile uyum sağlıyor ve nakliye filolarına olumlu yönde fayda sağlıyor. Öte yandan şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde 10 yıl pas yürümezlik garantisi sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz