Tırsan, İş Güvenliği’ni anlattı

1
1339
Renault Trucks

TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) kadın istihdamı ile iş sağlığı ve güvenliği kredilerini tanıtmak için bir panel düzenledi. Tırsan Çevre Sorumlu Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Serap Alkan, gerçekleşen etkinlikte, Tırsan’ın iş sağlığı ve güvenliği konusundaki örnek gösterilen yatırımlarını ve uygulamalarını anlattı.

TSKB’nin AFD’den (Fransız Kalkınma Ajansı) temin ettiği 100 milyon Euro tutarındaki kredinin tanıtım toplantısı 16 Şubat’ta Fransız Sarayı’nda gerçekleştirildi. TSKB, söz konusu krediyi, kadın istihdamını destekleyen firmaların, iş sağlığı ve güvenliği yatırımlarına finansman sağlamak amacıyla kullanacak. Panelde, ‘Özel Sektörde Kadın – Erkek Eşitliğine Yönelik Uygulamaları Nasıl İyileştirebiliriz’, ‘TSKB Müşterileri Kadın İstihdamı Konusundaki Deneyimlerini Paylaşıyor’ ve ‘Firmalar, Çalışanları İçin Sundukları İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarını Nasıl İyileştirebilirler’ başlıkları altında üç farklı panel gerçekleştirildi.

İş sağlığı ve güvenliğini konu alan ve büyük bir ilgiyle takip edilen “Firmalar, Çalışanları İçin Sundukları İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarını Nasıl İyileştirebilirler” başlıklı panelde Tırsan’ın örnek yatırımları ve uygulamaları anlatıldı. AFD Genel Müdür Yardımcısı Serge Perrin’in moderatörlüğünü yaptığı panelde Tırsan Çevre Sorumlu Uzmanı Serap Alkan’ın yanı sıra Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ISG Ulusal Sorumlusu Burcu Akçar Hacıosmanoğlu, TSKB Mühendislik Müdürü Coşkun Kanberoğlu, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu  ve Organik Kimya Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite Müdürü Bülent Uğurlu konuşmacı olarak yer aldı.

TSKB’nin destek programı, kadın istihdamıyla iş sağlığı ve güvenliğini hedef alıyor. Bu program ile Türkiye ekonomisi ve Türk şirketleri açısından somut kazanımların elde edilmesi hedefleniyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz