Tırsan, IAA 2018 Fuarı’nda son yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturacak

0
1344

Tırsan, geniş ürün yelpazesinde yer alan yenilikçi ürünlerini ve hizmetlerini, 67’nci IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda ulaşım ve lojistik dünyasına tanıtacak.

Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip treyler üreticisi olan Tırsan, Almanya’nın Hannover kentinde 20 – 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek 67’nci IAA Fuarı süresince üç farklı fuar alanında geniş ürün yelpazesinin ve yeni özelliklere sahip dijital çözüm seçeneklerinin örneklerini ziyaretçiler ile buluşturacak.

Tırsan, bünyesindeki Kässbohrer ve Talson markalarının standlarında Tenteli Perdeli Maxima K.SCX, 500 kilo hafifletilmiş Kimyasal Madde Taşıyıcı Tanker K.STC 30, Damperli Silo K.SSK 90, çevre dostu intermodal taşımacılığa uygun Code XL sertifikalı Kässbohrer Tenteli Perdeli K. SCS M, iki ve üç dingil seçenekli K.SLL Low-Bed serisinden K.SLL 2 ile Talson hava kargo aracı TAG TAL’ı sergileyecek. IAA Fuarı esnasında Tırsan, ürün geliştirme ve iyileştirmesinde bulunduğu iki ürünün de tanıtımını yapacak.

Tırsan, son teknolojiye sahip araçları ile fuara damga vuracak

Tırsan, Tenteli Perdeli treylerden Tanker, Silo ve ağır yük taşımacılığı için özel geliştirilmiş Low-Bed ve Platform araçlarına kadar uzanan Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesini genişletmeye ve satış sonrası hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Tırsan, müşterilerine azami operasyonel verimlilik sunmak için son teknolojiyi ürün ve hizmetlerine uyarlıyor. Tırsan, geliştirdiği Dijital Treyler Kontrolü’nü (DTC) ilk olarak 2014 yılında 65’inci IAA Fuarı’nda sergiledi. 2016 yılında “Dijital Treyler Kontrolü” (DTC) ile uzaktan kumanda edilebilen ve Almanya’nın bitüm taşımacılığında uzmanlaşmış firması Hoyer Bitumen-Logistik GmbH ile birlikte geliştirilen Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile IAA Fuarı kapsamında verilen dünyanın en prestijli inovasyon ödülü olan Trailer Innovation 2017 ödülünün sahibi oldu.

Tırsan, bu seneki fuarda Dijital Treyler Kontrolü’nün (DTC) damperli ve dampersiz silolarındaki güncellenmiş yeni seçenekleri IAA inovasyon Ödülleri‘ne de aday seçildi.

Tırsan, Trailer Innovation 2019 Ödülleri’ne üç kategoride üç yenilikle aday

Tırsan, ödüllü Ar-Ge Merkezinde son eğilimler, gelişen teknolojiler ile 55 ülkede iş yapmanın bilgi birikimini harmanlayarak geliştirdiği üç ürünüyle Trailer Innovation 2019’a aday gösterildi.

Gelişmiş DTC teknolojisi ile Tırsan iki kategoride aday

Konsept” kategorisinde yarışan akıllı Yatay Silobas K.SSL aracı, DTC’nin geliştirilmiş sürümü ile dijitalleşmenin treyler dönüşümüne en iyi uyarlamasının örneği ve tam otomatik boşaltım sistemiyle daha verimli ve güvenli boşaltım işlemine imkan sağlıyor. Treyler, yazılım ve donanım dahil olmak üzere ISO 26262 işlevsel güvenlik standartlaştırması ile uyumlu patentli dijital kontrol sistemi sayesinde eski teknikleri ortadan kaldırıyor. Bu sistem, akıllı cihazlar tarafından kontrol ediliyor. Dijitalleşmenin getirdiği, önleyici bakım olanaklarının ilk örneklerinden olan Akıllı Yatay Silobas’ın bütünleşik teşhis sistemleri, tank gövdesinde veya aracın herhangi bir yerinde meydana gelebilecek arızaları önceden tespit ediyor ve bu arızalara erken müdahale edilmesini sağlıyor. Bu süreç sayesinde daha güvenli sürüş deneyimleri, daha kısa müdahale süreleri ve daha uzun treyler ömrü mümkün hale getiriliyor.

2017‘de aynı kategoride Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile ödülü kazanan Tırsan’ın 2019 yılı “Güvenlik” kategorisinde yarışan DTC’nin geliştirilmiş sürümü akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli damperli Silobas K.SSK aracı boşaltım sahasındaki çevre etkenlerini analiz ederek, silo tahliye işleminin tam güvenliğini sağlıyor. Çevre etkenleri emniyet parametresi kontrollerini otomatik kontrol eden sistem, boşaltma işlemini en güvenlikli olacak şekilde yönlendiriyor. Güvenlikli Damperli Silobas, başta sürücü ve saha personelinin güvenliğini gözeterek, işletmenin risklerini en aza indirirken donanımın güvenliğini de sağlıyor. Akıllı kontrol sistemi, ölümcül kazalara yol açabilecek tüm koşulları kontrol ediyor ve en güvenli boşaltım operasyonlarının yapılmasını için operatörleri yönlendiriyor.

30 yıllık sorunu Tırsan çözdü

Tırsan, şasi tasarımında 30 yıldır çözülemeyen sorunlara çözüm bulduğu Kässbohrer K.SHG AVMH Ön-, Orta- ve Arka uzar Multifonksiyonel Konteyner ile “Şasi“, mega-trend dijitalizasyonun başarılı adaptasyonu akıllı cihazlar ile boşaltım sağlayan K.SSL Otonom boşaltım sistemli akıllı yatay Silobas aracı ile “Konsept” ve Trailer İnnovation 2017 Emniyet kategorisinde kazandığı ödülün devamı olarak  K.SSK Akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli damperli Silobas aracı ile “Emniyet” kategorisinde aday gösterildi.

Şasi” kategorisinde yarışan K.SHG AVMH Ön-, Orta-, Arka uzar Multi fonksiyonel Konteyner, tüm konteyner tiplerine bağlı olarak en iyi yük dağılımını sağlamak amacıyla geliştirildi. Araç, sekizgen orta şasi tasarımının ilk örneği. Teleskopik işlevlere sahip sekizgen orta şasi tasarımı, 30 senedir çözülemeyen, sektörde yaygın olarak görülen, aracın kalıcı hasar görmesine sebep olan tüm burulma sorunlarının önüne geçiyor. Bu sistem, gerilim sorunlarının azalmasına ve sürekli çalışmadan kaynaklanan kalıcı hasarı önlemesini sağlıyor. Ön, orta ve arka uzantılar ve dikkatle tasarlanmış kilit mekanizmaları, sürücüler için en kullanıcı dostu operasyon kolaylığını sağlıyor. Yenilikçi sekizgen merkezi çerçeve tasarımına sahip K.SHG AVMH, 30 yıldan fazla bir süredir aşılmayan sorunlara çözüm sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz