Karsan, 2018 yılının en büyük halk otobüsü teslimatını Sivas’a yapıyor

0
2747

Yerli üretici Karsan, sınıfının öncüsü olan 8.1 metre uzunluğundaki Atak ile son dönemde Türkiye’nin en büyük halk otobüsü teslimatını gerçekleştirdi. Ulaşımda erişim, konfor ve çevrecilik vizyonuyla toplam 249 adet otobüsünü yenileyecek olan Sivas S.S. 39 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin öncelikli tercihi Karsan Atak oldu. Sivas S.S. 39 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Karsan yetkili bayisi FSM Demirbaş arasında yapılan anlaşma kapsamında Sivas‘ın iklimine ve müşteri ihtiyaçlarına göre araç özellikleri butik olarak geliştirilen Atak otobüslerinden haziran başı itibariyle 130 adedi Sivas’a teslim edildi. Kalan Karsan Atak araçların da haziran ayı içinde teslim edilmesi hedefleniyor.

Karsan, Türkiye’nin en büyük halk otobüsü teslimatını Sivas’a gerçekleştirdi. Ulaşımda erişim, konfor ve çevrecilik vizyonuyla toplam 249 adet otobüsünü yenileyecek olan Sivas S.S. 39 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin öncelikli tercihi Karsan Atak oldu. Sivas S.S. 39 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi, Büyükşehir Belediyesi ve Karsan yetkili bayisi FSM Demirbaş arasında yapılan anlaşma kapsamında Sivas‘ın iklimine ve müşteri ihtiyaçlarına göre araç özellikleri butik olarak geliştirilen 160 adet Atak otobüsten haziran başı itibariyle 130 adedi Sivas’a teslim edildi.

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu

8.1 metre sınıfının önderi

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Bursa’da üretimini gerçekleştirdiğimiz Karsan Atak, hem iç pazar hem de dış pazarda fark yaratmayı sürdürüyor. Karsan Atak, şu anda 8.1 metre sınıfının öncüsü ve önderi konumunda bulunuyor. Modern tasarımı, alçak tabanlı ve engelli yolcu erişimine sahip yapısı, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleriyle dikkat çeken Atak otobüslerimizi Sivas halkının kullanımına sunduğumuz için oldukça sevinçliyiz. Sivas S.S. 39 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne teslim ettiğimiz Atak’ların Sivas halkına hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Atak, boyutları ve yakıt ekonomisiyle dikkat çekiyor

Koridor ve koltuk yerleşimindeki özgün tasarımı sayesinde toplamda 60 kişiye kadar ulaşan yüksek yolcu sığası seçenekleri sunan Karsan Atak, “Katlanabilir Engelsiz Erişim Rampası” ile her bir birey için toplu taşıma ilkesini gerçekleştiriyor. Karsan Atak’ın sahip olduğu Fiat Power Train (FPT) motor, 186 beygir güç ve 680 Nm azami tork değerleriyle çevrecilik, yüksek performans ve yakıt tasarrufunu bir arada sunuyor. Bu motorun Euro 5 ve Euro 6 olmak üzere iki farklı yayım seviyesi seçeneği bulunuyor. Arkada konumlanmış motor seyahat konforunu artırırken iç mekanda çok daha rahat hareket alanı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz