TİM’den Maxion Jantaş’a ödül

0
1498

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile Türkiye’nin İnovasyon önderlerini belirledi. Beş farklı kategoride Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin seçildiği yarışmada, sektöründe yeniliklerin ve ilklerin elçisi olarak öne çıkan Maxion Jantaş, “İnovasyon kaynakları” kategorisinde üçüncü oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile inovasyon önderlerini belirledi. Türkiye genelinde 971 firmanın başvurduğu, toplamda 15 firmanın ödüllendirildiği törende, Maxion Jantaş “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde üçüncülüğü elde etti. Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Maxion Jantaş’a ödülü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından takdim edildi.

Başarımızın sırrı yenilikçi bakış açısı

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında bir konuşma yapan Mustafa Zaim, “ Dünya, dijital teknolojinin başı çektiği müthiş bir değişimi yaşıyor ki, bu değişimin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yaşamın her alanında etkili olacak radikal sonuçları olacağını görüyoruz. Bu değişimin merkezinde inovasyon var. Biz bu bilinçle, üç yıl önce işletmelerimizde başlattığımız inovasyon kültürü çalışmalarımızı kararlılıkla ve başarıyla sürdürüyoruz. İnovasyon kültürümüzü, yenilikçi bakışaçısı ile düşünülmeyeni düşünerek, yapılan işi bugün yaptığımızdan nasıl daha farklı yaparızı sürekli sorgulayarak ve kutuların dışına çıkarak yaşam biçimimiz haline dönüştürmek amacımız. Bu süreç çok zorlu bir süreç ve işletmelerimizin her bölümünde çok sistematik ve geniş katılımlı bir çalışma gerektiriyor. Bizim en önemli önceliklerimizden biri bu kültürü yaşam biçimimiz haline getirmek. Bugün sektör önderiyiz, küresel anlamda örnek gösterilen başarılara sahibiz, bütün bu başarılarımızın sürdürülebilirliğinin inovasyon ve dijital dönüşüm alanındaki başarılarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. İnovasyon kültürü yapılandırma çalışmalarımız devam ederken diğer yandan Endüstri 4.0 ile desteklenen ve “Akıllı Fabrikalar”a doğru giden bir değişim ve dönüşüme imza atıyoruz. Zorlu ama bir o kadar da heyecanlı bu sürecin içerisinde geleceğe doğru yol alıyoruz. Aldığımız ödüller ise tüm ekibimizi daha çok motive ediyor ve heyecanlandırıyor. dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz