Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü’ne Hasan Yıldırım atandı

0
1475

Sabancı Holding iştiraklerinden Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü’ne Hasan Yıldırım atandı. Hasan Yıldırım, 1 Kasım 2017 itibariyle yeni görevine başlayacak.

Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sabancı Topluluğu’na 33 yıldır hizmet veren ve bu sürenin son yedi yılında Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dinçer Çelik, emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılıyor. Kendisine uzun yıllar başarı ile görev yaptığı Topluluğumuza olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. 50 yıla yakın geçmişiyle, sektörüne ilkleriyle öncülük eden şirketimizin önderliğini 1 Kasım itibariyle Hasan Yıldırım üstlenecek. Yıldırım’ın sektördeki derin tecrübeleri ile Temsa Ulaşım Araçları’nın hem yurtiçi hem de yurtdışındaki örnek konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper

Hasan Yıldırım kimdir?

2001 yılında Applied Sciences Üniversitesi – Nürtingen, Ekonomi Bölümü’nden mezun olan, 2004 yılında Steinbeis Üniversitesi’nde Executive MBA derecesini alan Hasan Yıldırım, iş hayatına 2001 yılında Almanya’da Fraunhofer Gesellschaft şirketinde Pazarlama Uzmanı olarak başladı ve sırasıyla Pazarlama Müdürü ve İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2004 yılında Daimler-Benz AG bünyesinde Pazarlama Analisti olarak çalışan Hasan Yıldırım, 2005 yılında Almanya’da MAN AG şirketinde Global Man ve Neoplan ürünlerinden sorumlu Global Ürün Müdürü olarak üç yıl çalıştıktan sonra 2008 yılında Iveco Fransa’ya katıldı. Iveco’nun Fransa ve İtalya organizasyonlarında sırasıyla Global Pazarlama Müdürü, Global Filo ve İhale Müdürü ve Asya Bölge Müdürü  olarak görev yaptı. Son olarak Uzakdoğu bölgesinde 18 ülkeden sorumlu Genel Müdür olarak çalıştı.

Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürü Hasan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz