Subaru, karbondioksit salım miktarını yılda yaklaşık 20 bin ton azaltacak

0
389
Subaru_Gunma_uretim_Tesisi
Subaru Corporation, karbondioksit salımını 2030 yılında yüzde 30 oranında azaltmayı planlıyor.

Subaru Corporation, Subaru Grubu’nun karbondioksit salımlarını azaltmak için yeni atılımlarını açıkladı. Halihazırda uygulanmakta olan tedbirlere eklenecek güneş enerjisi santrali ve hidroelektrik tesisi kurulması gibi yeni atılımlar sayesinde Subaru Grubu’nun doğrudan karbondioksit salımı yüzde 3’ü oranında ve yıllık yaklaşık 20 bin ton azalacak. Bunun 2020 mali yılına kadar (Mart 2021) tamamlanması hedefleniyor. Subaru Corporation, karbondioksit salımını 2030 yılında yüzde 30 oranında azaltmayı planlıyor.

Karbondioksit salımlarını düşürmek isteyen Subaru Corporation bunun için üç farklı çalışma gerçekleştirecek. Subaru modelleri için Boxer motor ve şanzıman ürettiği Gunma Oizumi Üretim Tesisi’nde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracak. Gunma’daki üretim tesisinde ve Tokyo Mitaka’daki Tokyo Ofisi’nde “Aqua Premium” hidroelektrik tesisi tanıtılacak. Şirketin Ebisu, Tokyo’daki Merkez Ofisi’nde ve Tokyo’daki Hachioji’deki Subaru Eğitim Merkezi’nde ise Green Power belgelendirme / Green Heat belgelendirme programı kullanılacak.

Subaru’nun Gunma Oizumi Üretim Tesisi’ne monte edilecek güneş enerjisi santralinin Mart 2020’de tamamlanıp elektrik üretmesi hedefleniyor. Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santrali olacak olan bu santral yılda 1.145 MWh enerji üretebilecek. Bu santral sayesinde Subaru’nun Gunma Oizumi Üretim Tesisi yılda 2 bin 600 ton daha az karbondioksit salımı gerçekleştirecek.

Oizumi’deki Subaru Aksesuar Merkezi ile Kanto PDI merkezi’nde sabit tüketimli güneş enerjisi sisteminin monte edilmesi ve bu elektriğin tesislerde kullanılması tesislerin karbondioksit salımının yaklaşık yüzde 40’ına eşdeğer 330 ton karbondioksit salımını azaltması bekleniyor.

Subaru, Gunma’daki ana üretim tesisinin ve Mitaka’daki Tokyo Ofisi’nin enerji ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamak için TEPCO Energy Partner Inc., şirketinin sunduğu “Aqua Premium” programına geçilecek. Bu program, hidroelektrik enerji üretimi yoluyla elektrik enerjisi sağlamanın yanında 0 karbondioksit salımına sahip. Bu hamlenin Subaru’nun karbondioksit salımını yaklaşık 10 bin ton (yılda 21 GWh elektrik enerjisi üretimi) kadar azaltması tahmin ediliyor.

Subaru ayrıca sıfır karbondioksit salımlı ofisler hedefiyle Ebisu’daki merkez ofisinin ve Hachioji’deki Subaru Eğitim Merkezi’nin tükettiği elektrik ve ısınma için Yeşil Enerji belgelendirmesi / Yeşil Isı belgelendirmesi programından faydalanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here