SUBARU, Boeing 787 için bininci orta kanat teslimatını gerçekleştirdi

0
370
subaru_boeing787
SUBARU, Boeing 787 Dreamliner jetlerinde kullanılan 1000’inci orta kanat teslimatını gerçekleştirdi.

SUBARU’nun havacılık şirketi Aerospace Company, Boeing 787 Dreamliner jetlerinde kullanılan 1000’inci orta kanat kesitini Boeing firmasına teslim etti. Teslimat, Subaru’nun Japonya Handa Tesisi’nde Boeing yöneticilerinin de hazır bulunduğu bir törenle gerçekleştirildi.

Boeing 787 Dreamliner, birincil yapılarında karbon kompozit malzeme uygulanan dünyanın ilk jeti olma özelliğine sahip. 787 programının ilk günlerinden beri işbirliği içinde olan SUBARU, karbon fiber bileşenli orta kanat kesitinin tasarımı ve üretimi ile birlikte ana iniş takımı tekerlek yuvalarının entegrasyonunu da üstleniyor. Orta kanat kesiti, kanatların uçak gövdesine bağlandığı ve yakıtın bulunduğu bölüm.

SUBARU, 1000’inci üretimi gerçekleştirme başarısını Boeing’e 10 Ocak 2007 tarihinde gerçekleştirdiği ilk orta kanat teslimatından 12 yıl ve 11 ay sonra elde etti.

Teslimat, Subaru’nun Japonya Handa Tesisi’nde Boeing yöneticilerinin de hazır bulunduğu bir törenle gerçekleştirildi.

SUBARU, Handa tesisinde Boeing 777 ve 777X orta kanat kesitleri ile birlikte Japonya Savunma Bakanlığı için P-1 deniz devriye uçağını ve C-2 kargo uçağını geliştirip üretiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here