Göteburg bölgesi için 23 CapaCity L

0
448
mercedes-capacityl
Kapsamlı testlerin ardından Mercedes-Benz'in ekstra uzun CapaCity L körüklü otobüsü, İsveç Göteborg'da yerel toplu taşıma operasyonları için onaylandı.
Renault Trucks

Kapsamlı testlerin ardından Mercedes-Benz‘in ekstra uzun CapaCity L körüklü otobüsü, İsveç Göteborg’da yerel toplu taşıma operasyonları için onaylandı. TÜV Rheinland, dört dingilli ekstra uzun otobüsün, körüklü bir otobüste yanal denge ile ilgili olarak İsveç ulaşım otoritesi (İsveç: Transportstyrelsen) tarafından belirlenen tüm gereksinimleri karşıladığını doğruladı.

Çok yönlü ve çevik dev Mercedes-Benz otobüsler, 21 metrelik uzunluk ile 191 yolcuya kadar alan sunuyor ve bu sayede yoğun otobüs hatlarının bulunduğu büyük kentlere son derece iyi uyum sağlıyor.

Bunlar artık Göteburg bölgesinde kullanılan belirleyici artı etkenler. İsveçli taşımacılık şirketi Transdev, bu bağlamda 23 adet CapaCity L siparişi verdi. Teslimatı başlayan araçlar 2020 yılı bitmeden önce Göteburg sokaklarında hizmete girecek.

Birkaç gün süren bir dizi test sırasında otobüs, çeşitli yükleme durumlarında çeşitli dümenleme manevralarından geçirildi. Yalnızca tek bir körüğe sahip olan en uzun Mercedes-Benz otobüs, saatte 80 kilometreye kadar hızlarda arka bölümün bile savrulmadığı istikrarlı sürüş özellikleri gösterdi. Bunu büyük oranda körük sisteminde körüğün sönümlemesini gerektiği gibi ayarlayan bükülme koruması, Articulation Turntable Controller (ATC) (bükülme açısı kumandası) sağladı. İsveç, ISO 14791: 2000 standardı çerçevesinde yanal denge ile ilgili bu doğrulamada ısrar etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz