Skoda daralan pazarda büyüdü

0
402
Skoda Kodiaq

Skoda, 2018 yılını pazar payını yüzde 28,5 arttırarak tamamladı. Bu pazar payı ile Skoda, düşen toplam pazarda payını arttıran marka olarak dikkat çekti.

2018 yılı hafif ticari ve otomobil pazarı yüzde 35,06’lık daralmayla 620 bin 937 adet ile kapandı. Skoda otomobil pazarını 21 bin 340 adetlik satış ve yüzde 4.4 pazar payı ile 11’inci sırada tamamladı. 2017 yılında Skoda’nın pazar payı 3.4 olarak gerçekleşmişti.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar marka olarak pazardan daha az daraldıklarını belirterek, “Marka olarak düşen pazarda payımızı arttırmak mutluluk verici. Ekonomik göstergeleri yakından takip ettik ve krizin büyüme ihtimaline önlem olarak öncelikle stok yapımızı ve üretim planlarımızı güncelledik. Şu ana kadar pazar koşulları planlarımızı doğrulmaktadır. Bu daralmadan büyüyerek çıkacağımızın net sinyalini aldık ve pazar payı artışımız da bunu doğruladı.“ şeklinde konuştu.

2019 yılı otomotiv pazarı beklentilerini de değerlendiren Zafer Başar, sözlerine şöyle devam etti: “2019 binek otomobil pazarının daralacağını öngörüyoruz. Skoda olarak bizim öncelikle hedefimiz pazar koşulları ne olursa olsun payımızı korumak ve daha da yukarıya çıkartmak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here