Shell, Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor

1
733
Shell Select Market

Her gün 1 milyondan fazla misafirine hizmet veren Shell & Turcas, Shell Select marketleri ile sektörüne öncülük ediyor. Shell Select marketleri ile 2013 yılında bir ilke imza atan Shell & Turcas, aradan geçen 5 yılda, 42 şehirde 360 noktaya ulaştı. Shell Select marketlerde kahveden sandviçe, soğuk sıkım meyve suyundan çiğ köfteye bin 500 farklı ürün sunuluyor.

Shell, dünyada 70’den fazla ülkede 44 bin satış noktası ile dünyanın tek marka altında konumlanan en büyük perakende şirketi özelliğini taşıyor. Dünya genelinde 500 bin ön saha çalışanı ile her gün 30 milyon, Türkiye’de ise 15 bin ön saha çalışanı ile her gün 1 milyondan fazla misafire hizmet veriyor. Akaryakıt sektöründe birçok ilke imza atan Shell & Turcas, 2013 yılından beri misafirlerinin yolculuklarına değer katmak amacıyla perakende alanında da sektöre öncülük ediyor.

Sektörü yeni nesil market formatı Shell Selectile tanıştıran Shell & Turcas, Türkiye’de 42 şehirde 360 noktada bulunan Shell Select marketlerinde 11 farklı kategoride bin 500’den fazla ürün sunuyor. Misafirlerinin yolculuklarına değer katmayı amaçlayan Shell & Turcas, Shell Select marketlerde sunduğu ürünlerini misafirlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyor. Shell Select marketleri ziyaret eden misafirler, çekirdekten taze çekilmiş kahve, fırın ürünleri ve özel şefler tarafından tasarlanan lezzetli deli2go sandviçler alabiliyorlar.

Shell Select marketlerde deli2go markası altında sağlıklı yaşam ürünleri de var. Bu ürünler arasında soğuk sıkım meyve suları, meyve salatası, granolalı yoğurt, salata, kuruyemiş ve kurutulmuş meyve atıştırmalıkları gibi farklı damak tatlarına hitap eden lezzetler de yer alıyor. Exotic markası ile yapılan işbirliği ile taze sıkılmış ve katkı eklenmemiş portakal suyu ve nar suyu da deli2go markası altında marketin raflarında yer alan ürünlerarasında yer alıyor.

Shell Select marketlerde sunulan son ürünlerden biri ise deli2go çiğ köfte dürüm oldu. Sos ve çiğ köftenin dürüm halinde aynı pakette sunulduğu ürün, acıkan ve geleneksel bir tat arayan misafirler için lezzetli bir seçim olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Starbucks ve Kahve Dünyası ile yapılan işbirlikleri sayesinde Shell Select marketler, misafirlerine kahve keyfi yaşatıyor.

 “Türkiye, Shell için öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Shell & Turcas olarak Türkiye’ye yatırım yapmaya her zaman olduğu gibi devam ediyoruz.”

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, istasyonlarından akaryakıt alan her iki kişiden birinin Shell Select marketlerimizi de ziyaret ettiğini belirterek şunları söyledi: “Genç, dinamik nüfusu ve büyüyen ekonomisi ile Türkiye, Shell için öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Shell & Turcas olarak Türkiye’ye her zaman olduğu gibi yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye çapında 42 şehirde 360 adet özel kavramlı Shell Select marketimiz ile misafirlerimizin akaryakıt dışındaki ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. 2020 yılında Shell Select market sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

Shell’in dünyada 44 bin satış noktası ile tek marka çatısı altından dünyanın en büyük perakende şirketi olduğunda dikkat çeken Felix Faber, Shell’in dünyada her gün 30 milyon misafirine hizmet verdiğini, yılda yaklaşık 150 milyon kahve, 250 milyon soğuk içecek ve 450 milyon atıştırmalık satışı gerçekleştirdiğini belirterek, marketlerdeki ürün çeşitliği hakkında şunları söyledi: “Shell & Turcas olarak 7 gün 24 saat istasyonlarımızda misafirlerimizle buluşuyoruz, onların görüşlerini dikkate alarak işimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Ürünlerimizi de misafirlerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştiriyoruz. Shell Select marketlerde 11 kategoride bin 500 ürün yer alıyor. Özellikle kendi markamız deli2go misafirlerimiz tarafından çok beğeniliyor. Shell için özel olarak hazırlanan sandviçlerimiz öne çıkıyor. Son dönemde misafirlerimizin beğenisine sunduğumuz deli2go çiğ köfte ürünümüz de yoğun talep görüyor. Tüm bu ürün ve hizmetleri, her zaman olduğu gibi Shell güvencesi ile sunuyoruz.”

Starbucks ve Kahve Dünyası ile başarılı işbirliklerinin devam ettiğini belirten Felix Faber, yılda yaklaşık 2 milyon adet deli2go sandviç ve 2.5 milyon bardak kahve satışı gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here