Shell Helix’den Türkiye’de bir ilk

1
410
Shell_Turcas_Madeni_Yaglar_Genel_Muduru__Seyfettin_Uzuncakmak
Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak

Dünyada ve Türkiye’de 12 yıldır madeni yağ piyasasının önderi olan Shell, doğal gazdan üretilen yenilikçi bir ürünü daha yelpazesine ekledi. Shell’in, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği “Shell Helix Universal Top Up”; dizel, benzinli ve modern turbo şarjlı motorlarda kullanılabiliyor. Avrupa ile aynı anda Türkiye piyasasına da sunulan bu yeni ürün, farklı markalardaki madeni yağlar ile de uyumlu çalışabiliyor.

Shell madeni yağ piyasasında yine bir ilki gerçekleştirerek, her marka araçta ve tüm motor tiplerinde kullanılabilecek tamamlayıcı Shell Helix Universal Top Up madeni yağını üretti.

GTL teknolojisi kullanılarak doğal gazdan üretilen Shell Helix Universal Top Up, diğer madeni yağ üreticilerinin ürettikleri madeni yağlar ile uyumlu çalışmasıyla ön plana çıkıyor. Shell, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği Shell Helix Universal Top Up tamamlayıcı madeni yağını Almanya, İngiltere, Hollanda ve Polonya ile birlikte aynı anda Türkiye’de müşterilerine sundu.

Nisan ayı itibariyle sadece Shell&Turcas istasyonlarında 1 litrelik ambalajlarda satışa sunulan Shell Helix Universal Top Up sayesinde sürücüler; çok kolay bir şekilde araçlarının eksilen yağını tamamlayabilecek. Araç sahipleri, Türkiye geneline yayılmış Shell&Turcas istasyonlarında yer alan 225 adet Shell Helix Madeni Yağ Değişim Merkezleri‘nde araç bakımlarını yaptırabilmelerinin yanı sıra tüm Shell istasyonlarında Shell Helix Universal Top Up ile yağ ekleme ihtiyaçlarını da karşılayabilecek.

Shell_Helix_Universal_Top_Up_2
GTL teknolojisi kullanılarak doğal gazdan üretilen Shell Helix Universal Top Up, diğer madeni yağ üreticilerinin ürettikleri madeni yağlar ile uyumlu çalışmasıyla ön plana çıkıyor.

Shell Helix Universal Top Up’un doğal gazdan üretilmesi ve bu sebeple çevre dostu bir madeni yağ olmasının, Shell’in 2050 yılına kadar karbon salımını yüzde 50 oranında azaltma hedefine ulaşmasına da  yardımcı olması bekleniyor.

Tüm motorlarda kullanılabiliyor

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, Shell’in inovasyon gücü ile sektörde yine bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Shell olarak, inovasyon gücümüzü bir kez daha ortaya koyarak tüm motorda eksilen yağı tamamlayıcı özelliği olan yeni bir yağ ürettik. Yüzde 99,5 saflık derecesi içeren doğal gaz içerikli baz yağdan GTL teknolojisi kullanılarak üretilen Shell Helix Universal Top Up tamamen motordaki eksik yağı tamamlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yenilikçi ürün, dizel, benzinli ve hatta turbo şarjlı motorlarda eksilen yağın tamamlanmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Ayrıca araçta daha önce kullanılan motor yağının hangisi olduğunun hiçbir önemi yok. Tüm motor yağları ile birlikte çalışma özelliği sayesinde, tüketicilerin yanlış bir ürün seçmesi gibi bir kafa karışıklığını ortadan kaldıracak. 12 yıldır hem dünyada hem Türkiye’de madeni yağ pazarında lider şirket olarak önümüzdeki dönemde de yeni teknolojilere yatırım yaparak müşterilerimize yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here