Sertrans Logistics, modanın başkentlerine açılıyor

0
1286
Renault Trucks

Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, “Fast Fashion by Sertrans Logistics markasıyla vermeye başladığımız bu yeni hizmet ile modanın başkentlerine özel ve hızlı seferler düzenliyoruz. İlk ayakta tekstil ihracatımızın kalbi İspanya’yı odağımıza aldık.” şeklinde konuştu.

 28 yıllık deneyimiyle pek çok sektörde olduğu gibi tekstil sektörünün de ihtiyaçlarına özel hızlı, esnek, secenekli ve katma değerli lojistik hizmetleri sunan Sertrans Logistics, Avrupa’da modanın başkentlerine özel çalışma başlattı. Tekstil lojistiğinde Avrupa pazarında önder konumda bulunan Sertrans Logistics, Fast Fashion by Sertrans Logistics markasıyla başlattığı özel ve hızlı yeni hizmetiyle İspanya’da lojistik döngüsü bulunan Türk ihracatçılarının ihtiyaçları en hızlı ve güvenilir şekilde çözüme kavuşturdu. İstanbul’dan her cumartesi yola çıkan araçlar çarşamba sabahı Barselona, çarşamba öğleden sonra Zaragoza, çarşamba akşamı Madrid ve perşembe günü La Coruna’ya varıyor.

İhracatçıya rekabet avantajı sunuyoruz

Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş,Hız ve maliyet avantajı sunan özel çözümlerimizle Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika kıtaları başta olmak üzere tekstilcilerimizin 200’e yakın ülkedeki lojistik ihtiyaçlarını kara, hava, denizyolu ve multimodal taşıma hizmetlerimizle karşılayabiliyoruz. Avrupa’da 19 ülkede 80’den fazla noktaya doğrudan karayolu seferlerimiz mevcut. Tekstil gibi hızın ön planda olduğu bir sektörde ihracatçılara sağladığımız doğru çözümler ile rekabet gücü kazandırıyoruz. İspanya’ya yönelik tekstil lojistiği döngüsü bulunan ihracatçılarımız için hazırladığımız Fast Fashion by Sertrans Logistics, pek çok avantajı bir araya getiriyor. Üreticilerin fabrikalarından aldığımız hazır ürünleri, uygun koşullarda taşıyarak doğru zamanda doğru yere teslim edilmesine kadarki tüm süreçlerde tecrübemizle fark yaratıyoruz. Bu hizmet kapsamında askılı taşımacılık ve kolili yüklemeler de gerçekleştiriliyor.” şeklinde konuştu.

Modanın başkentlerine ulaşacağız

Günümüz koşullarında tekstil ve perakendenin özellikli taşıma yeteneği ve tecrübe gerektirdiğine dikkat çeken Keleş, “Türkiye ekonomisi için de lokomotif sektörlerden olan tekstilde ihracatçılarımıza rekabet avantajı sağlıyoruz. Tekstil sektörünün geldiği boyutta ve derinlikte artık düz taşıma neredeyse hiçbir şeye yetmiyor. Tekstilde gerçekleştirdiğimiz ilklerle anılan bir firma olarak Fast Fashion by Sertrans Logistics hizmetiyle yine bir yeniliğin öncüsü olduk. Bu uygulamayla müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı ve en yetkin şekilde cevap veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Milano ve Paris gibi modanın diğer başkentlerini de bu kapsama almak için çalışıyoruz.” dedi.

Keleş, şöyle devam etti: “Günümüzde tekstil ürünlerinin lojistiğinde ‘hız’ hiç olmadığı kadar önemli. Ürünler  süratle fabrikadan doğrudan mağazaya gidebilecek şekilde organize edilebilmeli yoksa sektörün ihtiyacını karşılayabilmek mümkün değil.  Bu süreci de ancak bizim gibi  çok kuvvetli  uluslararası nakliyat organizasyonuna ve  son derece sofistike tedarik zinciri yapısına sahip  şirketler layığıyla yönetebilir. Bu süreçte; aracınızın tipinden, temizliğine, şoförünüze, sunduğunuz özel modlara, bilgi akışından yük takibine, müşteri hizmetlerine kadar uzanan bir dizi detayın büyük önemi var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz