SEAT’tan Cenevre’de üç dünya prömiyeri

0
699
SEAT_el_Born_plugged_into_electric_mobility_02_HQ
SEAT el-Born
Renault Trucks

SEAT, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yüksek performanslı bir CUV ile markanın küresel elektrikli vizyonunu gözler önüne seriyor.  Marka, fuarda MEB platformunda üretilen ilk yüzde 100 elektrikli aracı el-Born ve yüksek performanslı bir hibrit CUV olan CUPRA Formentor modellerinin dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Ayrıca markanın mikro hareketlilik alanında gelecek öngörüsü olan Minimo kavdamı da görücüye çıkıyor.

SEAT, Cenevre’de tanıttığı her üç kavram otomobili de bağlantılı teknolojiyle donattı. Bunların arasında şirketin son yıllarda geliştirdiği ve SEAT’ı bu konuda rakipleri arasında öne çıkaran 5G ve ses kontrollü bilgi-eğlence sistemleri gibi atılımlar yer alıyor.

SEAT_kicks_off_its_e_mobility_offensive_in_Geneva_01_HQ
SEAT, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yüksek performanslı bir CUV ile markanın küresel elektrikli vizyonunu gözler önüne seriyor.

İlk elektrikli SEAT: el-Born

SEAT’ın ilk elektrikli otomobili el-Born, ismini Barselona’nın en sembolik semtlerinden birinden alıyor.  Volkswagen Grubu’nun elektrikli otomobil platformunda (MEB) üretilecek el-Born, 420 kilometre menzile sahip. 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 7.5 saniyede çıkabilen otomobil, 204 beygir güce sahip. Bataryası, sıfırdan yüzde 80 doluluğa yalnızca 47 dakikada ulaşan el-Born, geniş iç hacmi ve kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. 

SEAT_el_Born_plugged_into_electric_mobility_04_HQ
Volkswagen Grubu’nun elektrikli otomobil platformunda (MEB) üretilecek el-Born, 420 kilometre menzile sahip. 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 7.5 saniyede çıkabilen otomobil, 204 beygir güce sahip.

CUPRA Formentor

CUPRA’nın SEAT’tan bağımsız bir marka olmasının ardından ilk kavram otomobil olan CUPRA Formentor, markanın özgünlük, çok yönlülük ve performans gibi tüm karakter özelliklerini taşıyor. 2020 yılında piyasaya çıkacak olan otomobil, adını Mallorca Adası’nın en güzel burunlarından olan Formentor Burnu’ndan alıyor. Bu Plug-in hibrit otomobil, markanın elektrikli otomobillere geçişini hızlandırırken, gelecekteki CUPRA modellerinin tasarım açısından gideceği yönün bir öngörüsünü sunuyor. 

SEAT_el_Born_plugged_into_electric_mobility_09_HQ
SEAT, Cenevre’de tanıttığı her üç kavram otomobili de bağlantılı teknolojiyle donattı. Bunların arasında şirketin son yıllarda geliştirdiği ve SEAT’ı bu konuda rakipleri arasında öne çıkaran 5G ve ses kontrollü bilgi-eğlence sistemleri gibi atılımlar yer alıyor.

Şehiriçi kullanım aracı: Minimo

Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılan Minimo, bir otomobilin güvenliği, rahatlığı ile motosikletin çevikliği ve kolay park edilebilirliğini bir arada sunuyor. İki kişilik oturma sığası sunan yüzde 100 elektrikli kavram otomobil, entegre pil değişim sistemi ile aracın yalnızca birkaç dakikada şarj olmasını sağlıyor. Böylece Minimo şarj noktalarında şarj edilmek zorunda kalmıyor ve aracın 100 kilometreden fazla yol kat edilebilmesine olanak sunuyor.

SEAT_el_Born_plugged_into_electric_mobility_05_HQ
SEAT el-Born

2.5 metre uzunluğunda, 1.2 metre genişliğinde ve 3.2 metre karelik yer kaplayan otomobil 7.2 metrekarelik normal bir otomobile kıyaslandığında, şehirdeki ekolojik ayak izini de azaltıyor. Minimo, motosiklet park alanlarına park edilebiliyor ve normalde yalnızca bir otomobilin sığabileceği trafik şeridine yan yana sığabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz