Lexus, Cenevre’de iki modelinin örtüsünü kaldırdı

0
729
Lexus-LC-Convertible-Concept
Lexus LC Convertible Concept
Renault Trucks

Lexus, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda fark yaratan iki modelin örtüsünü kaldırdı. LC Süper Coupe’nin üstü açılan sürümünü temsil eden LC Convertible kavramı ve pist odaklı RC F Track Edition, ilk kez Avrupalı otomobil tutkunlarıyla buluştu.

LC Convertible kavramı ile tasarımın zirvesi

Lexus markasının güçlü ve sıradışı tasarım felsefesini temsil eden LC Convertible kavramı, markanın ödüllü tasarımının daha ileriye taşınmasını sağladı. Akıcı tasarım çizgileri, üstü açılan tavan ve güçlü motoruyla her açıdan Lexus markasının zirvesini temsil ediyor.

22 inç jantlarıyla performans vurgusunu arttıran LC Convertible kavramı, uzun, alçak ve akıcı tasarım hatlarıyla öne çıkan LC Coupe’nin atletik oranları koruyarak tasarlandı. LC’nin kendine has kimliğini doğal bir şekilde evrimleştirerek üstü açılır hale getiren Lexus, Japon estetiklerini ve yüksek sürüş özelliklerini bir araya getirdi. Beyaz deri döşemeler, genel tasarımın zarifliğini bozmadan sarı dikişlerle tamamlandı.

Lexus RC F Track Edition: Daha yüksek performans için tasarlandı

Lexus’un Cenevre’de sergilediği diğer model ise, markanın dinamik modelinin performansını artırarak farklı bir boyuta taşıdığı RC F Track Edition oldu. Sınırlı üretime sahip olacak Track Edition sürümü, Lexus markasının yüksek işçilik kalitesini, yüksek performansla birleştiriyor.

Lexus’un dünya çapında farklı serilerinde mücadele eden yarış takımlarından ilham alarak geliştirilen RC F Track Edition, daha geliştirilmiş aerodinamikleri, daha düşük ağırlığı, yenilenmiş süspansiyonlarıyla performans seviyesini farklı bir boyuta taşındı. Önceki RC F’ye göre 80 kg kadar hafifleyen RC F Track Edition, pistte ve yolda yüksek performans sergileyecek şekilde geliştirildi. Track Edition modelinde, atmosferik 5.0 litre V8 motor yer alıyor. 472 beygir güç ve 520 Nm tork üreten motor, RC F Track Edition elektronik kalkış kontrol özelliğiyle birlikte 100 km/s hıza sadece 4.3 saniyede çıkabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz