Scania, UITP Küresel Toplu Taşıma Zirvesi 2019’a katıldı

0
455
scania-uitp
Scania, UITP 2019 Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’nde dünya kentlerinin gelecekte karşılaşacakları zorlukları ortadan kaldırmaya yönelik sürdürülebilir toplu taşımacılık çözümlerini tanıttı.

9-12 Haziran tarihlerinde Stockholm’de gerçekleştirilen UITP 2019 Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’nde Scania, dünya kentlerinin gelecekte karşılaşacakları zorlukları ortadan kaldırmaya yönelik sürdürülebilir toplu taşımacılık çözümlerini tanıttı.  

Hızla artan kentleşmenin neden olduğu trafik sıkışıklığı ve hava kirliliğinin yanı sıra küresel ısınmanın getirdiği sorunlar ana tartışma konularıydı. Kentleşmenin bir sonucu da toplu taşıma için artan talep ve birçok trafik operatörü toplu taşımaya ilginin artması için çalışıyor.

Scania Otobüs Ürün Yönetimi Başkanı Åke Allard, şu açıklamayı yaptı: “Scania, bu değişim zamanında kendine güvenen bir şirket. Bir kentte insanları hareket ettirmenin zorluklarını anlıyoruz ve daha sürdürülebilir taşımacılığa geçişte iyi bir ortak olabiliriz.

Scania, sürdürülebilir taşımacılık çözümleri için dünyanın önde gelen kentiçi otobüsü, seyahat otobüsü ve hizmet tedarikçilerinden biri konumunda. Scania’nın çözümü seçenek yakıtları ve elektrifikasyonu, akıllı taşımacılığı ve enerji verimliliğini bir araya getiriyor.

UITP 2019’da Scania, seçenek yakıtların ve elektrifikasyonun kenti nasıl daha ulaşılabilir hale getirdiğinin örneklerini verirken, aynı zamanda Scania ürünlerinin ve hizmetlerinin nasıl esnek, maliyet etkin ve sürdürülebilir bir toplu taşıma oluşturabileceğini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here