Scania CEO’su Henrik Henriksson, 2020 için ACEA Ticari Taşıt Kurulu Başkanı oldu

0
584
Henrik_Henriksson_ACEA
ACEA Ticari Taşıt Kurulu Başkanı Henrik Henriksson

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) Ticari Taşıt Direktörler Kurulu, Scania CEO’su Henrik Henriksson’u 2020 için başkan seçti.

Henrik Henriksson, başkanlığı CNH Industrial Ticari ve Özel Taşıtlar Başkanı Gerrit Marx’tan devralıyor.

Karayolu yük taşımacılığının Avrupa ekonomisinin iyi işlemesine katkı sağlamaya devam edebilmesini sağlamanın yanı sıra karbonsuz taşımacılığa yumuşak geçişi olanklı hale getirmek ACEA’nın önümüzdeki yıllardaki en önemli önceliklerinden biri durumunda.

Henrik Henriksson, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeşil Düzen hedeflerinin yerine getirilmesine yardımcı olmak için Avrupa kurumlarıyla birlikte yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Tüm paydaşların artan çabalarıyla karbonsuz karayolu taşımacılığına 2050 yılı itibariyle ulaşılacağına güçlü bir şekilde inanıyorum. Bunun için sıfır ve düşük yayımlı taşıtları özendirecek yasal altyapıyla birlikte kamyonlar ve otobüsler için uygun dolum ve yakıt ikmal altyapısına önemli bir yatırım yapılması gerekiyor. Bunu başarmak için derhal başlamak zorundayız.

ACEA Ticari Taşıt Direktörler Kurulu, başkanını bir yıllık süre için seçiyor. Kurul, ACEA’nın ticari taşıt üyeleri olan DAF Trucks, Daimler Trucks, IVECO, MAN Truck & Bus, Scania, Volkswagen Commercial Vehicles and Volvo Group’un en üst düzey yöneticilerinden oluşuyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here