Universal Robots, sanayideki dönüşümü şekillendirecek

0
471
Toplu_Fotograf[1]
Universal Robots, sanayideki dönüşümü şekillendirecek 13 şirket arasında yer aldı.

Universal Robots, sanayideki dönüşümü şekillendirecek 13 şirket arasında yer aldı.

Aralarında Universal Robots’un da bulunduğu 13 şirket tarafından geliştirilen ve ilk kez WIN EURASIA’da sergilenecek “Akıllı Üretim için 5G” vizyonu kapsamındaki uygulamalar, düzenlenen toplantı ve imza töreni ile kamuoyuna tanıtıldı. “Yerli ve Milli 5G Network”, “Tümleşik Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0” ve “İnsan Robot Etkileşimi” senaryolarının Türkiye’de ilk kez 5G ile canlı olarak test edildiği tanıtımda Universal Robots, üretim sürecinin merkezine insanı alan kolaboratif robotu UR5e ile yer aldı. Universal Robots’un dahil olduğu senaryoda, insan-robot-bulut ve duyarga etkileşimi, 5G teknolojisi kullanılarak gerçek zamanlı bir şekilde gösterildi.

Universal_Robots_Turkiye_ve_MEA_Ulke_Muduru_Kandan_Ozgur_Gok
Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök

Türk sanayisinin gelişimini desteklemeye devam edeceğiz

Etkinlikte başarıyla gerçekleştirilen senaryoların Türk sanayisi için dönüm noktası olduğunu söyleyen Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “5G hayatın her alanını yeniden şekillendirecek. Bu teknolojinin pozitif etkilerini özellikle üretim alanında net bir şekilde göreceğiz. Cihazlar arasındaki etkileşimin artması ve verilerin daha hızlı toplanıp işlenmesiyle birlikte, en zorlu üretim hatlarında dahi üst düzeyde verimlilik sağlanacak. Biz de Universal Robots olarak üretimin merkezine insanı alan kolaboratif robotlarımızla bu sürece katkı sunmaya ve Türk sanayisinin gelişimini desteklemeye devam edeceğiz. Ülkemizin ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında yenilikçi uygulamalar geliştiren şirketler arasında yer almaktan gurur duyuyor, şimdi heyecanla bu uygulamaları tüm dünyaya tanıtacağımız WIN EURASIA’yı bekliyoruz.” dedi.

UR-Cobot
UR Cobot

Universal Robots cobot’u WIN EURASIA 5G Arena’da sergilenecek

Avrasya bölgesinin lider imalat sanayi fuarı olan WIN EURASIA, 12 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek. “Sanayide Dijitalleşme” kavramıyla en yeni teknolojilerin sergileneceği fuarda, Salon 2, Stand A100’de yerini alacak Universal Robots aynı zamanda, 5G Arena özel alanında da üretim sürecinin merkezine insanı alan kolaboratif robotu UR5e’i sergileyecek.

UR5e
Universal Robots aynı zamanda, 5G Arena özel alanında da üretim sürecinin merkezine insanı alan kolaboratif robotu UR5e’i sergileyecek.

“Akıllı Üretim için 5G” uygulamalarını geliştiren şirketler

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık öncülüğünde hayata geçirilen projede Universal Robots’un yanı sıra, Siemens, Mitsubishi Electric, MCS, i2i Systems, SICK, Schunk Türkiye, IQ Vizyon, Merlicon, Oppent, Siskon, Simtek ve Trio Mobil yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here