SAF-HOLLAND’dan hafif disk frenler

0
1268

SAF-HOLLAND’ın dokuz tonluk dingiller için ürettiği hafif disk frenler, daha düşük treyler ağırlığı ve daha verimli taşımacılık sağlıyor. Hafif ve uyarlanabilir 22.5 inç SBS 2220 H0 ve SBS 2220 K0 disk frenleri, fren balataları dahil olmak üzere sadece 32 kg olarak tasarlandı. Son derece hafif ve uyarlanabilir olan 19.5 inç treyler disk freni SBS 1918 H0 ise yalnızca 29 kg ağırlığında.

Daha hafif treylerler, ticari taşıtların daha fazla yük taşımasını ve bu sayede daha az sefere daha yapmasını sağladığı için çevresel etkiyi ve filoların maliyetini azaltıyor. Bu da azaltılan yakıt tüketimi, çekici ve treylerin daha az aşınması ve daha düşük karbondioksit yayımı anlamına geliyor. SAF- HOLLAND, yarı treyler ve merkez dingilli treylerlerdeki 9 tonluk dingil yükleri için optimize edilmiş ekstra hafiflikteki SBS 2220 H0/K0 disk frenleri ile filo yöneticilerine daha düşük tüketim, aşınma ve yayım sunuyor.

SAF-HOLLAND tarafından disk frenler için tedarik edilen küresel araç kitindeki her bir alet, belirgin biçimde yerleştiriliyor ve her zaman kolayca erişilebiliyor.

Örneğin; SBS 1918 H0, üç dingil ağırlığını geleneksel 19.5 inç disk frenlerine kıyasla 33 kg seviyesine kadar düşürüyor. 20 KNM’ye kadar olan frenleme torkları için tasarlanan SBS 2220 H0 ve K0, dokuz tona kadar yüke ve 22.5 inç tekerleklere sahip yarı treylerler ve merkez dingile sahip treylerler için üretiliyor.

SAF-HOLLAND küresel araç kiti, 16 yaygın disk fren tipinin tamir ve servisi için gerekli olan tüm araçları içeriyor.

SAF-HOLLAND fren disklerinin disk ve balata ömürleri, özellikle SAF INTRA-DISK ve INTEGRAL teknolojisi ile birlikte kullanıldığında oldukça uzun oluyor. Kompozit dökümde farklı ve özel olarak eşlenen malzemelerden üretilen iki parçalı disk fren ile kanıtlanan tasarım ilkesi, malzemeyi koruyor ve hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. SAF-HOLLAND OE Avrupa Ürün Müdürü Mark Hartmann, konuyla ilgili olarak “Disk frenlerimiz, üstün verimlilik ve tasarruf sunar. SBS aralığı da tamir ve servis durumlarında kullanıcı dostudur.” dedi. Frenleme torkunun ağırlığa oranı öne çıkan özellikler arasında yer alıyor ve tamirciler her iki fren tipi için de aynı araçları kullanıyor. Küresel araç kiti, SAF-HOLLAND disk frenlerin yanı sıra KNORR, WABCO ve HALDEX gibi 13 diğer tip frenlerin servis ve tamiri için de gerekli olan tüm alet ve donanımları kapsıyor. Tamir kitindeki her bir alet belirgin biçimde yerleştirilmiş durumda. İstenilen zaman rahatça erişilebiliyor ve ihtiyaç olduğunda yeniden sipariş edilebiliyor. Yüksek dayanıklılığa sahip tek parça kaliperlerin ağırlığı, yüksek kalite kaplama ile optimize ediliyor ve kaliper kılavuzu hiçbir bakım gerektirmiyor. Disk frenler, kanıtlanmış, patentli SAF dar ve dört delikli bağlantı sayesinde dört bağlama cıvatası ile hızlı ve kolay bir biçimde çıkarılabiliyor.

SAF-HOLLAND SBS 2220 H0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz