Saf Holland Türkiye, TREDER üyelerini fabrikada ağırladı

0
182
TREDER-SAF-HOLLAND-03
Treyler Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu, SAF-HOLLAND’ın Düzce’deki üretim tesislerini ziyaret etti.

Treyler Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu, SAF-HOLLAND’ın Düzce’deki üretim tesislerini ziyaret etti. Yalçın Şentürk başkanlığındaki TREDER Heyeti, SAF-HOLLAND’ın yeni yatırım planlarını birinci ağızdan dinledi. EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Başkanı Christoph Günter, Türkiye pazarının yatırım yapmak için çok elverişli olduğunu ve alınan yeni yatırım kararlarının ilerleyen süreçte artarak devam edeceğini belirterek, “SAF Holland Grup’un özellikle 2017’den bu yana Türkiye’de yürüttüğü faaliyetler bir başarı hikayesidir.” diye ekledi.

Saf Holland Türkiye ürün çeşitliliğini artırıyor

Christoph Günter, yatırım kararlarının detaylarını 2022 yılında SAF Holland Türkiye üretim tesisinde kampana ve dümenlenebilir aks üretiminin de yapılacağı müjdesini vererek açıkladı. Genel Müdür Bilal Azizoğlu, “Yeni kurulacak hatlar ile birlikte kampana ve dümenlenebilir dingil gruplarında da iç ve dış pazarda payımızı en az iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.“ dedi. Yeni yatırımlar sonrası 100 bin aks üretmeyi hedeflediklerini belirten Azizoğlu, hedeflenen bu adetlerde Türkiye pazarı satışları ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yapılan ihracat adetlerinin eşit dağılıma sahip olduğunu belirterek, kısa sürede Türk üreticiler ile birlikte markanın adından bu denli söz ettirebilmenin gurur verici bir tablo olduğunu dile getirdi.

TREDER-SAF-HOLLAND-01
Yalçın Şentürk başkanlığındaki TREDER Heyeti, SAF-HOLLAND’ın yeni yatırım planlarını birinci ağızdan dinledi.

10 binden fazla yedek parça bayi

SAF-HOLLAND Grup hakında bilgi veren Azizoğlu, grubun  bünyesinde faaliyet gösteren 9 marka ile dingil üretiminin yanı sıra treyler adına bir çok kompenente birinci elden ve üstün hizmet kalitesi ile ulaşılabilirliğinin altını çizdi. Azizoğlu, “Dünya genelinde 10 binden fazla yedek parça bayine sahip bu alanda sektörde lider firmayız. Gerek dünyanın çeşitli bölgelerinde gerekse Türkiye’deki 30 yetkili servis ile üretici ve son kullanıcıya verilen hizmete,  her daim ve her lokasyonda kolayca ulaşılabiliyor.” dedi.

SAF HOLLAND GRUP’tan bir yatırım karara daha

SAF HOLLAND’ın bu yıl içinde Rusya’da yatırım yaptığını ve yıl sonunda ürün teslimatlarının başlayacağını söyleyen Azizoğlu, “Avrupa’da, Almanya ve Türkiye dışında Rusya’da da yatırım yapıldı. Bu ürünler yalnız Rusya iç pazarı için planlanmış olmasına rağmen başlangıçta 12 bin, seride 22 bin aks üretmeyi hedefliyoruz. Belirli bir lokasyonda yapılacak bir üretim için rakamlar çok ciddi, Rusya pazarında da ipi göğüsleyen firma olma yolunda hızlıca ilerliyoruz.” diye ekledi.

TREDER-SAF-HOLLAND-05
SAF-HOLLAND EMEA Başkanı Christoph Günter, yatırım kararlarının detaylarını 2022 yılında SAF Holland Türkiye üretim tesisinde kampana ve dümenlenebilir aks üretiminin de yapılacağı müjdesini vererek açıkladı.

Saf Holland Türkiye, Grup üretim adedinin üçte birini üstlenecek

TREDER üyelerinin yapacağı program için Türkiye ziyaretinde bulunan Günter, ”Alınan yeni yatırım kararları ile gerçekleşecek kapasite artışı sonrası Grup şirketleri arasında toplam üretim adedinin üçte biri Türkiye üretim fabrikamız tarafından karşılanacak. 4 yıllık geçmişe sahip bir üretim tesisi için bu bir başarı hikayesidir.” dedi.

Büyüyen ve büyümekte olan üreticileri önemsiyoruz

Grup olarak dünya genelinde sektörün mihenk taşı haline gelmiş global tüm firmalar ile işbirliği içerisinde olunsa da, özellikle pandemi döneminde Türkiye’deki orta ölçekli üreticilerin krizden minimum etkilendiği ve Dünya’nın çeşitli noktalarına ihracat yaptığını gözlemledik . Bu durum karşısında yönümüzü onlara çevirerek, bu zor günlerde gerekli tüm tedarik desteğini verdik.” diye belirten Günter TREDER Üyeleri vasıtasıyla Türk üreticilere teşekkürlerini sundu.

Fabrika ziyareti sırasında açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, “TREDER üreticileri olarak SAF-HOLLAND’ın Türkiye’deki yatırımlarını arttırmasını sevinçle karşıladık. Tedarikçilerimizin Türkiye’de yatırım ve üretim yapıyor olmalarından son derece memnunuz. Ülkemizin treyler üretim merkezi olma iddiasını güçlendirecek bir yatırım olacak. Umarım yeni ürünler ve kapasitelerle yatırımlar artarak devam eder.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here