SAF-HOLLAND, TREDER üyelerini ağırladı

0
1159
TREDER üyeleri SAF-HOLLAND'ı ziyaret etti.

Treyler Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu, SAF-HOLLAND’ın Düzce’deki üretim tesislerinde bir araya geldi. TREDER Başkanı Kaan Saltık ile ziyarette bulunan TREDER üyeleri, SAF-HOLLAND’ın en yeni ürün ve gelişmeleriyle ilgili bilgi alarak, fabrikayı gezdiler.

SAF-HOLLAND, Türkiye’deki ilk üretim tesisi olan Düzce fabrikasını 2017 yılında hizmete açtı. Merkezi Almanya’da bulunan şirketin dünya genelindeki 17’nci üretim tesisi olan Düzce’de hem iç pazar hem de ihracat için aks üretimi yapılıyor. Ayrıca SAF-HOLLAND ürün ailesi, treyler ve semi-treyler için komple aks grupları, treyler ayakları ve king pin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi çözümleri de kapsıyor.

SAF-HOLLAND EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis ve SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen TREDER’in ziyaretine Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de katılarak derneğin ve üreticilerin sorunlarını dinledi.

SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, TREDER Başkanı Kaan Saltık’a bir plaket takdim etti. 

Fabrika ziyareti sırasında açıklama yapan TREDER Başkanı Kaan Saltık, “TREDER üreticileri olarak Türkiye’de iç pazarın ihtiyaçlarına cevap verdiğimiz gibi önemli ihracat potansiyelimizi de ortaya çıkartmak için çabalıyoruz. Bu doğrultuda sektörde yola birlikte devam ettiğimiz SAF-HOLLAND gibi küresel tedarikçilerimizin Türkiye’de yatırım ve üretim yapıyor olmalarından son derece memnunuz. Hem lojistik anlamında biz treyler üreticileri için kolaylık oluyor hem de fiyat avantajı sağlanıyor.” diye belirtti.

TREDER üyelerinin SAF-HOLLAND Türkiye fabrika ziyareti

SAF-HOLLAND EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis ise TREDER üyelerine ziyaretleri için teşekkür ederek, sektör ile ilgili değerlendirmede bulunarak, “Türkiye, SAF-HOLLAND Group olarak çok önem verdiğimiz bir bölge. Zaten dünyadaki 17 üretim tesislerimizden birinin Türkiye’de olması da bunun göstergesi. Tüm pazarları yakından takip ediyoruz ve son zamanlarda Türkiye’deki pazar daralmalarını da gözlemliyoruz. Hepimizin bildiği gibi bu süreçler her ülkede zaman zaman yaşanabilen geçici dönemler. Biz Türkiye’nin potansiyelini biliyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımıza da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu fabrika gezisi sırasında bilgi vererek, “10 bin metrekaresi kapalı, 3 bini açık olmak üzere toplam 13 bin metrekarelik bir alan üzerine fabrikamızı kurduk. Şimdi bir antrepo da hazırladık. Düzce’deki üretimimizle Türkiye’deki sektörün taleplerine ve potansiyeline göre pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz ürünleri ihraç da ediyoruz. Hatta sektörün daralma gösterdiği 2018 yılında üretimimizin yüzde 70’ini ihracat ağırlıklı devam ettirdik.” diye açıkladı.

Bilal Azizoğlu, 2018 yılında üretimlerinin yüzde 70’ini ihraç ettiklerini belirtti.

Özellikle aks, süspansiyon ve bağlantı sistemlerindeki ağırlık optimizasyonu üzerinde durduklarının altını çizen Bilal Azizoğlu,“Ağırlık optimizasyonu yapılan ürünler, hidrolik amortisör içermeyen havalı süspansiyon, otomatik kilitleme ve ayırma, dijital yardım sistemlerimiz ile SAF-HOLLAND olarak fark yaratan bir konumda müşterilerimize ürün ve hizmet sunuyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here