RVK, Caetano Hidrojen Otobüsü test ediyor

0
70
caetano-Trial-Cologne-1
Ocak ayının ortasına kadar 12 metrelik Caetano H2.CityGold Almanya Köln'ün kentsel alanında test edilecek

Caetano H2.City Gold, bölgesel toplu taşımacılık şirketi Regionalverkehr Köln GmbH (RVK) tarafından farklı güzergahlarda çalıştırılacak. Deneme, ocak ayının ortasına kadar devam edecek ve yılın en zorlu mevsimi olan kışta RVK’nin Caetano hidrojen otobüsü günlük kullanım şartlarında test etmesine ve bu en yeni toplu taşımacılık teknolojisinden gerçek kullanım verisi elde etmesine olanak verecek.

Deneme sırasında Caetano H2.CityGold, RVK’nin iki ana deposu olan Meckenheim ve Wermelskirchen’de üslenecek ve iki farklı hidrojen istasyonunda yakıt ikmali yapacak. Böylece performans yeterliliğini ve teknik uyumluluğu göstermek için çeşitli otobüs güzergahlarında test edilebilecek.

Caetano hidrojen otobüs, Toyota yakıt hücresi vasıtasıyla elektrik üretmek için hidrojen ve havadan oksijeni karıştırarak çalışıyor. Bu, kimyasal tepkime yoluyla elektrik ve su üretiyor ve herhangi bir zararlı madde yaymıyor. Elektrik, ardından çekiş motoruna iletiliyor. 12 metrelik  H2.City Gold, geleneksel dizel otobüslere eşdeğer şekilde tam sıfır yayımı temel alan sürüşle 450 km’den fazla bir menzil sunuyor.

RVK’nın yeni CEO’su Dr. Marcel Frank, emekli olan CEO Eugen Puderbach’ın H2.CityGold’u test operasyonuna alma kararını destekleyerek, şunları söyledi: “Hidrojen otobüsleri işletmede daha da fazla deneyim kazanmak için yeni üreticileri test etmek bizim için önemli. Bu nedenle Caetano’nun hidrojen otobüsünü test etme fırsatını elde ettiğimiz için çok mutluyuz. Bu test operasyonundan sonra H2.CityGold’un geniş trafik bölgemizde nasıl performans gösterdiğini değerlendirebileceğiz.

CaetanoBus COO’su Kohei Umeno ise “RVK’nin hidrojen alanında attığı adımlar takdire şayan. Denemeyi en deneyimli hidrojen otobüs operatörlerinden biri olan RVK ile yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu deneme, H2.CityGold ürünümüzü doğrulamak için ideal bir fırsat olacak.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here