Renault Trucks, Türkiye’deki bayi ağını güçlendirmeye devam ediyor

0
1390
Renault Trucks

Türkiye’de 20’nci yılını kutlayan Renault Trucks, bayi ağını Koçaslanlar Otomotiv’in İstanbul Hadımköy’de açtığı yeni hizmet noktası ile genişletti. Koçaslanlar Otomotiv Hadımköy tesisi, Türkiye’de yeniden yapılanan ve hedeflerini büyüten Renault Trucks’ın son bir yıl içinde açılışını yaptığı beşinci hizmet noktası oldu.

Türkiye’de Avrupalı markalar arasında sadece pazar payı olarak değil, marka bilinirliği ve müşteri hizmetleri niteliğinde de ilk üç içinde olma hedefi doğrultusunda bir yandan Türkiye pazarına sunduğu ürün yelpazesini genişleten ve uzun yoldan, inşaat ve dağıtıma kadar tüm sektörlere seslenmeye başlayan bir yandan da satış sonrası hizmetlerinin niteliğini artıran ve yeni ürünlerle kapsamını genişleten Renault Trucks, Türkiye’deki 17’nci hizmet noktasını açtı.

Koçaslanlar Otomotiv Hadımköy tesisinin açılış kurdelesi Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan ve Koçaslan ailesinin diğer üyeleri tarafından kesildi.

43 yıldır otomotiv sektöründe hizmet veren ve 20 yıldır Renault Trucks’ın yetkili bayiliğini sürdüren Koçaslanlar Otomotiv, İstanbul Hadımköy’de yeni servisini hizmete açtı. 25 Nisan tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine Renault Trucks’ın 20’nci yılı nedeniyle Türkiye’de bulunan Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ve Renault Trucks International Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc’ün yanı sıra Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Koçaslan ailesinin diğer üyeleri, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Renault Trucks Türkiye yöneticileri ve Koçaslanlar Otomotiv çalışanlarının yanı sıra inşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Açılış töreni sırasında Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ve Renault Trucks Başkanı Bruno Blin birer konuşma yaptılar.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin

Türkiye, Renault Trucks için çok önemli bir pazar

İş ortakları Koçaslanlar Otomotiv’in yeni tesisinin açılışına katılmaktan onur duyduğunu ve hem aileye hem de takımına Renault Trucks ile kurdukları uzun süreli ilişkiden, Türkiye pazarında bunca yıldır müşterilere hizmet etmelerinden ve yaptıkları yeni yatırımdan dolayı teşekkür eden Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, markalarını temsil eden Koçaslanlar ailesinin markalarına olan inancı nedeniyle büyük bir güven duyduğunu ifade etti.

Renault Trucks’ın iyi işler yaptığını, 2017 yılında tüm dünyada 50 bin araç satışı gerçekleştirdiğini, pazar payını hızlı bir şekilde büyüttüğünü ve 2017 yılında Avrupa’da pazar payını en fazla artıran marka olduğunu dile getiren Bruno Blin, çekici sınıfında ciddi bir büyüme kaydettikleri Türkiye’de 20 senedir bulunduklarını ve Türkiye’nin Renault Trucks için çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayarak, Renault Trucks yönetiminin çok önemli hedeflerinin bulunduğu Türk pazarını her zaman desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine

Türkiye’de yeniden atağa kalktık

Şu anda açılışını yaptıkları bayinin son bir sene içinde açılışını gerçekleştirdikleri beşinci bayi olduğunu, dolayısıyla bayi teşkilatına çok ciddi bir yeniden yapılanma yatırımı yaptıklarını dile getiren Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ile birlikte yeni ama deneyimli bir takım oluşturarak yeniden atağa kalktıklarını belirterek, kendileri için en önemli şeyin müşteriye doğru hizmeti verebilmek olduğunu ve yeni takımla ve yükselttikleri vitesle bütün yatırımlarını ve konsantrasyonlarını bu yöne aktardıklarını ifade etti.

Türkiye ağır vasıta pazarı ortalamasının 30 bin adet civarında olduğunu ve son iki yılda birçok nedenden dolayı düşen pazarın eski adetlere geleceğinden emin olduğunu kaydeden Bruno Blin, Türkiye’de köprüler, otoyollar ve havalimanları gibi oldukça fazla altyapı yatırımı yapıldığını belirterek, C ve K serilerinden oluşan güçlü inşaat serilerinin inşaat firmalarına en ideal çözümleri sunduğunu söyledi.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan

Hem Türkiye’de hem diğer pazarlarda büyümek istiyoruz

İşlerini geliştirmenin en önemli yolunun müşteri memnuniyetinden, müşterilerinin işlerine ve performanslarına katkı sağlamaktan geçtiğini vurgulayan Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, bu konulara önem vererek ve bayi yapılanmalarını güçlendirerek hem Türkiye’de hem de diğer pazarlarda büyümek istediklerini belirterek, hem Avrupa’da hem Afrika’da hem de Türkiye‘de eskisinden daha güçlü bir konumda olduklarının altını çizdi. 2017 yılında Renault Trucks’ın tüm dünyada yüzde 4’lük bir büyüme yaşayarak önemli bir başarıya imza attığını ve bu başarıyı Türkiye’de de devam ettirdiklerini açıklayan Bruno Blin, geçtiğimiz yıl Türkiye’de çekici pazar paylarını yüzde 8.3’e yükseltmeyi başardıklarını ve büyük bir potansiyel gördükleri Türkiye inşaat sektöründe en önemli ticari taşıt üreticilerinden biri olmayı hedeflediklerini aktardı.

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu

Volvo Grubu’nun bir parçası olmak bizim için çok önemli

Otomotiv sanayinde yeni eğilimlerin elektrohareketlilik, bağlantılılık, özerklik ve seçenek yakıtlar olduğunu kaydeden Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, bu konularda rekabetçi olabilmek için Volvo Grup gibi büyük bir grubun içinde olmanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

Koçaslan ailesinin sektörde ön çıkmış Türkiye’nin ve dünyanın önemli markalarıyla anılan bir müessese olduğunu kaydeden Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, birçok büyük ölçekli projeye ev sahipliği yapan Arnavutköy’ün böyle önemli kurumları hak ettiğini belirterek, Koçaslan ailesini sanayiye, ticarete ve Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkı için tebrik etti.

İlerleyen zamanlarda Türkiye’den de elektrikli kamyon talebi alacağız

Renault Trucks’ın 2019 yılında yeni elektrikli araç serisini pazara sunacağını açıklayan Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, “Elektrikli kamyonlarımız, gerçek taşımacılık koşullarında müşteriler ile test edildiği on yıllık bir deneyime dayanıyor. Şehiriçinde kullanılmak üzere tasarlanan sıfır yayımlı elektrikli kamyonların, çok yakın zamanda şehir merkezinde atık toplama ve dağıtım alanında vazgeçilmez bir çözüm olması bekleniyor. 2019 yılında araçlarımızın pazara sunulmasının ardından ilerleyen zamanlarda Türkiye’den de bu kamyonlara talep geleceğine inanıyoruz. Orta vadede Türkiye’de elektrikli kamyonları görmeye başlayabiliriz.” dedi.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ve Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan’a açılış nedeniyle bir plaket verdi. Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan da bu ana eşlik ettiler.

Renault Trucks olarak en büyük önceliğimiz müşterilerimiz için en iyi çözümleri üretmek

Koçaslanlar Otomotiv’in gerçekleştirdiği muhteşem yatırımın Renault Trucks markasına çok önemli bir katkı olduğunu kaydeden Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Koçaslanlar şirketi ile ilişkilerinin 20 yıl önce başladığını belirterek, Koçaslanlar’ın çok kısa sürede hem markaları hem de müşterileri için çok önemli bir konuma ulaştığını dile getirdi.

Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv yöneticileri açılış töreninde bir araya geldiler.

Türkiye’de 20’nci yılını kutlayan Renault Trucks’ın son 20 yılda 25 binden fazla araç sattığını ve 20 binin üzerinde sürücünün Renault Trucks markalı araçları kullandığını ifade eden Sébastien Delépine, bu nedenle büyük bir sorumluluğu omuzlarında hissettiklerini vurgulayarak, Renault Trucks olarak en büyük önceliklerinin müşterileri için en iyi çözümleri üretmek olduğunun altını çizdi.

Açılışa inşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri ile basın mensupları da katıldı.

İleri teknolojileriyle birlikte son üç yılda tüm araç yelpazelerini baştan aşağı yenilediklerini ve yüksek teknolojili, yüksek performanslı ve en düşük yakıt tüketimine sahip ürünleriyle hizmet sunmaya devam edeceklerini kaydeden Sébastien Delépine, Renault Trucks’ın Türkiye’de çok büyük hedefleri bulunduğunu ve bu yolda ilerlediğini söyledi. 2017 yılı içinde dört adet yeni servis ve satış noktasını devreye aldıklarını ve Koçaslanlar’ın yeni yatırımıyla birlikte Türkiye’de 17 noktada müşterilerine hizmet götürdüklerini dile getiren Sébastien Delépine, bu ivmelenmeyi sürdüreceklerini ve her zaman müşterilerinin yanında olarak onların operasyonel maliyetlerini düşürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Renault Trucks’ın 20’nci yılı nedeniyle Türkiye’de bulunan Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ve Renault Trucks International Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc ile Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, açılışa katılarak Renault Trucks’ın Türkiye’ye verdiği önemi gösterdiler.

“İnsan ilişkileri ve hizmet sunumu çok önemli

Türkiye’nin çok hızlı büyüdüğünü, çok hızlı değiştiğini ve bugün gördükleri şeylerin yarın olmayacağını dile getiren UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, değişmeyecek tek şeyin insan ilişkileri ve hizmet sunumu olacağını belirterek, iyi insan ilişkileri kurulduğunda ve kaliteli hizmet ve ürün sunulduğunda uzun dönemli bağlılıkların, uzun dönemli ilişkilerin oluştuğunu ifade etti.

5 bin 470 metrekaresi açık, 2 bin 530 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 8 bin metrekarelik bir alana sahip yeni tesiste yılda 6 bin araca hizmet verilmesi planlanıyor. 30 aracın aynı anda hizmet alabileceği tesiste servis bakım onarım için dokuz, kaporta içinse iki hol bulunuyor.

Bizim için en büyük başarı yüzü gülen müşterilerdir

Koçaslanlar ailesinin Renault Trucks ile başlayan serüveninin bugün Türkiye’nin pek çok noktasında kaliteli hizmet anlayışı ile devam ettiğini ve Renault Trucks servis ağını geliştirmeye ve hizmet kalitesini artırarak hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, satış ve servis hizmeti verecek yeni plazalarında toplam 8 bin metrekare alanda hizmet sunacaklarını dile getirdi.

Renault Trucks’ın güvenini ve desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini kaydeden Muhsin Koçalan, şunları söyledi: “Koçaslanlar olarak Türkiye’de değişen ve gelişen taşımacılık sektörüne hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda biz bilinci içerisinde hareket edebilen çalışanların oluşturduğu sinerjinin performansa dönüşerek sektöre katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ticari ilişkilerde bulunduğumuz tüm kuruluşların ve müşterilerimizin çalışmaktan mutluluk duyduğu bir şirket olmayı temel felsefemiz olarak belirledik. Koçaslanlar Otomotiv olarak en büyük başarı yüksek cirolar değil, yüzü gülen müşterilerdir. Her zaman güleryüzle hizmet verdiğimiz ve müşteri mutluluğunu görebileceğiniz yeni plazamızı hayırlı uğurlu olsun diyerek hizmete sunuyoruz.

Koçaslanlar ailesinin tüm üyeleri ve Koçaslanlar Otomotiv çalışanları açılışta hazır bulundular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz