Renault-Nissan-Mitsubishi’nin Fransa’daki van üretimi büyüyor

1
551

Renault’nun modern Maubeuge fabrikası, yeni nesil Renault Kangoo ve yeni Nissan NV250 üretiminin başlamasıyla Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın küçük van mükemmellik merkezi olarak hizmet verecek.

Renault’nun Sandouville fabrikasında ise Renault Trafic platformu üzerine yeni Mitsubishi Motors van üretilecek.

Fransa’daki üretim için yapılan yeni yatırım, Fransa’nın İttifak için öneminin altını çizerken Renault-Nissan-Mitsubishi için üretim sığasını artıracak.

İttifak Başkanı ve CEO Carlos Ghosn, Fransa’daki Maubeuge ve Sandouville üretim tesislerinde yeni van üretiminin başlayacağını duyurdu. Maubeuge, Renault’nun küçük van mükemmellik merkezi ve Sandouville, Renault Trafic van üretim merkezi olarak hizmet veriyor.

İttifak 2022 stratejik planının sonunda İttifak, yıllık sinerjisini iki kat artırarak 10 milyar Euro’ya çıkarmayı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmaya yardımcı olmak için Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors, ortak platform ve ortak üretim merkezleri üzerindeki işbirliğini hızlandıracak.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ziyareti sırasında İttifak Başkanı ve CEO Carlos Ghosn, Fransa’daki yeni yatırımları açıkladı. Emmanuel Macron ve Carlos Ghosn, fabrikayı gezerek çalışanlarla tanıştılar ve fabrikanın ileri eğitim merkezini ziyaret etiler.

Fransa’daki en verimli fabrikalara arasında yer alan Maubeuge fabrikası, elektrikli sürümleri de içeren yeni nesil Renault Kangoo ailesi için üretim merkezi olarak hizmet verecek. Renault Grubu, beş yıl içinde Kangoo üretimi için 450 milyon Euro yatırım yapacak. 2019 yılında artan van üretimi için 200 çalışan işe alınacak.

 

Güncel Renault Kangoo platformunu temel alan yeni bir küçük van olan Nissan NV250 de 2019 yılının ortalarından itibaren Maubeuge fabrikasında üretilmeye başlanacak.

Diğer yandan Paris’teki ortak basın toplantısında belirteldiği gibi İttifak ve Daimler ortaklıklarını yeniden teyit ettiler. Renault, halen Mercedes-Benz Citan vanı Maubeuge fabrikasında ürietiyor.

Avustralya ve Yeni Zelanda pazarları için Renault’nun Sandouville fabrikasında Renault Trafic ile aynı plaftform üzerine üretilecek van ile Mitsubishi Motors da Renault’nun van uzmanlığından faydalanacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here