Rampini, Almanya’da Stadtwerke Marburg’a 2 elektrikli otobüs teslim etti

0
1262
Rampini ELTRON
Yeni nesil ELTRON, Marburg (Almanya) şehrinin karbonsuzlaştırılmasına yardımcı olacak.
Renault Trucks

RAMPINI, iki tam elektrikli otobüsü 11 Temmuz tarihinde Marburg (Almanya) şehrine teslim etti. Bu teslimat, şehrin karbonsuzlaştırma stratejisini başlatan iki E80 modelinin 2021’de gerçekleştirilen teslimatını takip ediyor.

Şehrin en yüksek seviyeli kamu yetkilileri Thomas Spies ve Nadine Bernshausen ile RAMPINI S.p.A yönetiminin katılımıyla düzenlenen basın etkinliğinde iki yeni otobüs, Stadtwerke Marburg CEO’ları Holger Armbrüster ve Bernhard Müller‘e teslim edildi. RAMPINI S.p.A. Başkan Yardımcısı ve CEO’su Caterina Rampini, konuyla ilgili olarak “Güzel Marburg şehrine yeni teknolojiye sahip ikinci parti elektrikli otobüsleri teslim edebildiğimiz için onur duyuyoruz. ELTRON son derece kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek bir otobüs ve aynı zamanda tamamen ‘Avrupa Malı’. Otobüslerimizin Marburg şehrinin aşamalı olarak karbonsuzlaştırılmasının temelini oluşturmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

Yeni ELTRON, yalnızca yenilikçi tasarım ve estetiğe değil, aynı zamanda gelişmiş bir teknolojiye de sahip. Örneğin tavanında küresel pazar önderi CATL tarafından sağlanan 281 kWh kapasiteli lityum demir fosfat aküler bulunuyor. Yeni model, merkezi olarak konumlandırılmış, tepe gücü 240 kW olan yüksek verimli bir senkron motorla donatılıyor. 340 kilometrelik menzili ve şehir merkezlerindeki toplu taşıma için ideal olan 14,8 metrelik dönüş yarıçapı segmentinde benzersiz. Ek olarak, otobüs ilk kez geleneksel aynaların yerini alacak bir kamera sistemi sunuyor.

E-otobüslerle olumlu deneyim

Stadtwerke Marburg, elektrikli otobüslerin kullanılmasının sağlayacağı faydalara inanıyor. 2021’de Marburg’daki toplu taşıma şirketi, şehrin iki önemli tarihi figürünün adını taşıyan iki RAMPINI elektrikli otobüsü kullanıma sokmuştu: “Emil” ve “Elisa“. Marburger Verkehrsgesellschaft mbH (MVG) CEO’su Wolfgang Otto, Verein Nahverkehrsgeschichte Marburg e.V. (Marburg’daki Tarihsel Yerel Ulaşım Derneği) ile birlikte yeni RAMPINI ELTRON ile Marburg sokaklarında bir buçuk saatlik bir tur düzenledi. Sunum sırasında şunları söyledi: “Bu araçların güçlü yanlarından biri, özellikle 10. hattaki kaleye giden dik yoldaki manevra kabiliyeti. Manevra kabiliyeti ve sürüş deneyimi, sürücülerimiz tarafından olumlu değerlendirilirken, yolcularımız da üst düzey konforu takdir ediyor.

2030 yılında sıfır etkili otobüs taşımacılığı

Stadtwerke CEO’ları Holger Armbrüster ve Bernhard Mülle ise şunları söyledi: “İşbirliği için Rampini’ye teşekkür ediyoruz ve yeni otobüslerin hizmete alınmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Stadtwerke Marburg için bu, 2030 yılında sıfır etkili taşımacılığa yönelik bir başka önemli adım.

2024’te Marburg, filoyu 10, 16 ve 20 numaralı hatlarda hizmet verecek toplam beş sıfır etkili otobüse ulaştıracak başka bir elektrikli otobüsün gelmesini bekliyor. 2025 yılında daha fazla e-otobüsü hizmete sokmayı planlayan Stadtwerke Marburg, 16 elektrikli otobüslük bir filoya ulaşacak. 2030 yılında artacak hareketlilik talebini karşılamak için yakında inşa edilecek olan atölyelerde ve depolarda istihdam edilmek üzere yüksek nitelikli personel istihdam etmeyi planlayan Armbrüster and Müller, şöyle devam etti: “Bu şekilde, Stadtwerke Marburg aktif bir rol oynamak ve sürdürülebilir hareketliliğin bir modeli olmak ve şehrin çevre kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here