PTT A.Ş., 2 bin 539 adet araç aldı

0
2317

178 yıllık köklü geçmişi ile Türkiye’nin lokomotif şirketlerinden PTT A.Ş., Tofaş’ın öncülüğünde Türkiye’nin en önemli otomotiv markalarından toplam 2 bin 539 adet araç alımı gerçekleştirdi. Posta, kargo, bankacılık, lojistik ve elektronik ticaret alanlarında Türkiye’nin öncü kuruluşu olan PTT A.Ş., ülkemizin dört bir yanına yayılan hizmetlerinde kullanmak üzere bin 507’si Fiat Doblò ve Fiorino olmak üzere otomotiv sektörünün diğer markalarından oluşan 2 bin 539 adet aracı filosuna dahil etti. Tofaş’ın Bursa’da yer alan fabrikasında düzenlenen teslimat törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu katıldı.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üreterek yurtiçi ve yurtdışı pazarlara satışını gerçekleştirdiği Fiat Doblò ve Fiorino modelleri başta olmak üzere, otomotiv sektörünün birçok markası Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) araç filosu yapılanmasında tercihi oldu. Posta, kargo, bankacılık, lojistik ve elektronik ticaret alanlarında iki asra yakın tecrübesi ile Türkiye’nin haberleşme sektöründeki lokomotif şirketi PTT A.Ş., operasyonuna dâhil ettiği 2 bin 539 taşıtın Tofaş’ta üretilen Fiat Doblò ve Fiorino’dan oluşan bin 507 adedini düzenlenen törenle teslim aldı.

28 Nisan Cumartesi günü Tofaş’ın Bursa’da yer alan üretim tesislerinde düzenlenen teslimat törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür Kenan Bozgeyik ve Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu katıldı.

Teslimat töreninde konuşma yapan PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, şunları söyledi: “PTT A.Ş, tüketicilerini merkeze alan vizyonu doğrultusunda onların ihtiyaçlarını çözmek ve erişilebilirlik sınırlarını ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. PTT A.Ş., şu an 41 bin 742 personeli ve 4 bin 870 işyeriyle ülkemizin her köşesine hizmet götürüyor, bir dünya markası olma hedefi doğrultusunda ürün ve hizmet yelpazesini sürekli genişletiyor. Bu vizyondan hareketle Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, hâlihazırda 9 bin 237 taşıtla hizmet verdiği tüm operasyonuna, 2 bin 539 taşıt daha dâhil ediyor. Bunun yanı sıra bin 850 aracımızın sözleşmesi tamamlanıyor. Müşterilerimize hizmet sunduğumuz taşıt sayımız 10 bin 270’e ulaşıyor. Başta Tofaş olmak üzere birçok otomotiv şirketinin ürettiği yeni taşıtlarla birlikte PTT gücüne güç, hızına hız katacaktır. Hizmetler daha süratli ve etkin şekilde yürütülecektir. Gelişen ve dönüşen PTT, personel, işyeri ve taşıt sayısını artırmaya devam edecektir. Şirketimizin 2023 hedefi 100 bin personel ve 15 bin işyeridir.”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik

Teslimat töreni kapsamında açılış konuşmasını yapan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ise “Tofaş Türk Otomobil Fabrikası her geçen gün artan performansı ile ülke sanayi ve ekonomisine yarım asırdır hizmet ediyor. Bugünkü başarılarımızın ardında istikrarlı olarak üretim ve Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımların payı çok büyük. Son 10 yılda Türkiye’de 2.8 milyar Dolar’lık yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlarımızın 1.5 milyar Dolar’lık bölümünü son üç yıl içerisinde hayata geçirdik. Başarımızın sürdürülebilirliği için Ar-Ge, teknoloji ve insan kaynağımıza yatırımlarımızı sürdürüyor, ülkemize ve tüm paydaşlarımıza değer yaratma ve sürekli ilerleme hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşterilerimizin, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili deneyimleri bizim için çok önemli. Dolayısıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren, onlar için değer yaratan hizmetler üretmek en büyük önceliğimiz” dedi.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu

Sınıflarının 10 yıldır önderleri

Cengiz Eroldu, sözlerini “Bugün teslimat törenini gerçekleştiriyor olduğumuz ve Tofaş fabrikasında üreterek dünyanın dört bir yanına ihraç ettiğimiz Doblò ve Fiorino modellerimiz ülkemizde 10 yıldır sınıflarının önderi konumundalar. Tofaş’ın gururu olan Doblò ve Fiorino modellerimizin, PTT tarafından, ülkemizin dört bir yanına yayılan hizmetleri için tercih edilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu vesile ile bugün teslimatını gerçekleştirdiğimiz 1500 kadar aracımızın PTT teşkilatının faaliyetlerine fayda sağlayacağına inanıyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diyerek sürdürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz