PSA Grubu, yeni nesil bir LAV ürün yelpazesini pazara sunuyor

2
1011

PSA Grubu, Push-to-Pass planı kapsamındaki Ortak Model Stratejisi’nin bir parçası olarak yeni ürün atağını sürdürüyor. Üç farklı araç için uygulanan tek bir ürün geliştirme programı Peugeot, Citroën ve Opel / Vauxhall markalarının farklı konumlandırılmasını yansıtıyor. EMP2 platformundan türetilen yeni platform İspanya’da Vigo ve Portekiz’de Mangualde olmak üzere iki farklı üretim tesisinde üretim programına dahil ediliyor.

Avrupa LAV (Leisure Activity Vehicle) araç sınıfının öncüsü ve önderi konumunda olan PSA Grubu bünyesinde barındırdığı farklı markaların kimlik ve karakterine uygun üç yeni ürünle önderliğini pekiştirmeyi ve daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Yeni ürün yelpazesi tek bir ürün geliştirme programına dayanıyor. Söz konusu ürün geliştirme programı müşteri gereksinimlerine ve kullanım şekillerine mümkün olan en iyi çözümü sunarken, araç geliştirmeye ayrılan yatırımların ve kaynakların verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Verimlilik, manevra kabiliyeti, konfor ve güvenlik noktasında LAV sınıfının standartlarını yeniden belirlemek üzere yeni ürün yelpazesi için yenilikçi bir platform geliştirildi. EMP2 platformu esas alınarak geliştirilen yeni modeller, en güncel motor ve güç aktarma organları ile en gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Yeni araç ürün yelpazesi LAV müşterilerine; kullanım kolaylığı, modülerlik ve bagaj hacmi bakımından pazardaki en yüksek standartları sunan özelliklerle yollara çıkıyor. LAV müşterilerinin beklentilerinin tamamını karşılamak üzere yeni araç ürün yelpazesi 5 veya 7 kişilik oturma sığasına sahip iki farklı uzunlukta üretiliyor.

Her bir markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındıran yeni LAV tipi araçların dış tasarımı, yüksek ve dik motor kaputu ile dengeli ve dinamik gövde orantıları sergilerken; modern, kompakt, sağlam ve güvenli bir görünüm ortaya koyuyor. Ayrıca her bir araç, markasının belli başlı niteliklerini yansıtan ve marka aidiyetine vurgu yapan, markaya özgü bir iç mekan tasarımıyla dikkat çekiyor. Her bir araç önümüzdeki günlerde kendi markası tarafından tanıtılacak.

Dört markanın her bir modeli de Vigo (İspanya) ve Mangualde (Portekiz) tesislerinde üretilecek. Yeni ürün yelpazesine olan talebi karşılamak üzere önümüzdeki aylarda Vigo’da dördüncü ve Mangualde’de ise üçüncü bir ekip devreye alınacak. İberya Endüstri Bölgesi’nde yer alan ve üretim performansı açısından PSA Grubu’nun en yüksek standartlarını karşılayan iki tesiste yeni modelleri üretmek üzere kapsamlı değişiklikler yapıldı. Baskı hatlarındaki otomatik depolama sistemi, yapay zekaya sahip geometrik kalite kontrolü, robotlar ve özerk hareket eden araçlar gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde barındıran her iki tesis de “Fabrika 4.0” normlarını karşılıyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde binek sürümlerin ticari türevleri de üretim programına dahil edilecek.

Programlar ve Stratejiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Olivier Bourges yapmış olduğu değerlendirmede: “Bu yeni ve rekabetçi ürün ailesi ile müşterilerimize stil ve özellikler bakımından öne çıkacak tamamen yeni bir LAV nesli sunuyoruz. Yeni ürünümüz aynı zamanda Push to Pass stratejik planımızı da en iyi şekilde yansıtıyor. Tek bir ürün geliştirme programının üyesi olabilirler; ancak her bir markamızın DNA’sını mükemmel bir şekilde karşılayan modeller sunuyoruz.” dedi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz