Prometeon Türkiye, yurtdışında lastik yönetimi hizmeti sunacak

0
339
Gokce_Senocak_PrometeonTurkiye
Prometeon Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, filo işbirliklerini geliştirmeye devam ediyor. Prometeon Türkiye yurtiçi ve yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştiren Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile önemli bir işbirliğine imza attı.

Yarım asırlık geçmişinde Türkiye’de ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Sudan, Etiyopya, Tanzanya, Cezayir ve Fas başta olmak üzere yurtdışında önemli inşaat projelerini hayata geçiren Yapı Merkezi, Prometeon Türkiye ile lastik yönetimi alanında bir işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında ilk kez, Türkiye’den yurtdışındaki bir filoya lastik ve bütçe yönetimi danışmanlığı hizmeti sağlanacak.

yapi_merkezi_logo
Yapı Merkezi, işbirliği ile filosundaki araçların lastiklerinin verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

Yapı Merkezi, anlaşma kapsamında sahip olduğu filoların operasyonel maliyetlerinin en aza indirilmesi amacıyla Prometeon Türkiye’den lastik ve lastik basınçları kontrolü, hurda analizleri gibi tüketime etki eden etkenlerin analiz ve yönetimi ile önleyici aksiyonların alınması konularında hizmet alacak. Prometeon Türkiye ayrıca, tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak Yapı Merkezi’nin aylık ve dönemlik lastik ihtiyaçlarının belirlenmesi için raporlamalar yapacak.

İşbirliği ile filolarındaki araçların lastiklerinin verimliliğini artırmayı amaçladıklarını belirten Yapı Merkezi Makine ve Elektromekanik Müdürü Taşkın Taş, İşbirliğimiz kapsamında Prometeon Türkiye, Tanzanya’da yer alan şantiyemizde tam zamanlı lastik yönetimi ve raporlanması hizmeti sunacak. Prometeon Türkiye’nin gerçekleştireceği çalışmalar kapsamında yakıt ve lastik kullanımında tasarruf sağlanmasına yönelik bakım gibi önleyici hizmetlerin yanı sıra tam zamanlı lastik yönetimi hizmeti alacağız. Bu sayede filomuzdaki lastiklerdeki potansiyel kayıpların engellenmesi ile sarfiyatı düşüreceğiz.” dedi.

Prometeon_EN_Logotype_Final_Blue
Prometeon Türkiye yurtiçi ve yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştiren Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile önemli bir işbirliğine imza attı.

İşbirliği toplam 527 araçlık filo ve 3 bin 320 adet lastiği kapsıyor

İşbirliğine ilişkin olarak Prometeon Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, “İşbirliğimiz kapsamında Prometeon Türkiye olarak Yapı Merkezi’nin yurtdışındaki şantiyesine toplam 527 araç için hizmet sunacağız. Filoda yer alan 3 bin 320 adet lastiğin ölçümleri raporlamalarını gerçekleştirecek ve ayrıca stok yönetimi ve takibini de yapacağız. Bu sayede Yapı Merkezi’nin lastik konusundaki operasyonel maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmesine ve tasarruf sağlamalarına imkan sunacağız.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here