Yeni Citroën Berlingo, mayıs itibariyle satışa sunuldu

1
1057
Yeni-Citroen-Berlingo-6
Yeni Citroën Berlingo 3 Mayıs tarihinden itibaren tüm Citroën yetkili satıcılarında satışa sunuldu.

Sınıfının öncüsü ve yaratıcısı olan Citroën Berlingo, 1996 yılında çıkmış olduğu uzun soluklu yolculukta üçüncü nesil olarak yoluna devam ediyor. Öncüleri gibi kompakt boyutlarıyla şehiriçinde kullanımı kolay, ancak kabin içi mimarisiyle bir o kadar pratik, işlevsel ve kullanışlı olan yeni Citroën Berlingo bünyesinde barındırdığı teknolojilerle geçmişten gelen geleneği geleceğe taşıyor. Satışa sunulduğu günden bu yana 1.7 milyon adetlik satış performansına imza atan Berlingo üçüncü nesilde markanın güncel tasarım unsurlarını kullanarak marka kimliğine vurgu yapıyor. Yenilikçi çözümlerle kabin içi modülerlik ve pratiklik özellikleri daha da geliştirilen yeni Berlingo, katlanan üç adet bağımsız arka koltuk ve katlanan ön yolcu koltuğu ile elde edilen 2.70 metreye kadar yükleme alanı uzunluğu ve yerini aldığı nesil ile kıyaslandığında 100 litre daha büyük bagajıyla hayatı her anlamda kolaylaştırıyor. 14 gelişmiş sürüş destek sistemi ve çeşitli bağlanabilirlik çözümleri ile yolculukları daha güvenli ve daha keyifli hale getiren yeni Citroën Berlingo yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni 1.5 BlueHDi dizel, 1.6 BlueHDi dizel ve ödüllü1.2 PureTech benzinli motor seçenekleriyle sunuluyor. Yeni Citroën Berlingo tanıtıma özel 45 bin TL kredi için 12 ay yüzde 0 faiz fırsatı veya 50 bin TL kredi için aylık 1.500 TL ödemeli finansman kampanyası ve 99 bin TL’den başlayan fiyatlarla 3 Mayıs tarihinden itibaren tüm Citroën yetkili satıcılarında satışa sunuldu.

Yeni-Citroen-Berlingo-2
Citroën, üçüncü nesil yeni Berlingo ile hem sınıf hem de marka adına bu sınıfın algısını değiştirecek tamamen yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Kompakt boyutlarıyla kullanışlılık ve geniş iç hacmi bir arada sunan sınıfının öncüsü ve yaratıcısı olan Citroën Berlingo, ilk olarak 1996 yılında yollara çıktı. 2008 yılında ise yenilenerek ikinci nesil Berlingo satışa sunuldu. 2016 yılında satış rekoru kıran Berlingo, 2017 yılında ise 165 bin adedin üzerinde satış gerçekleştirerek tarihinin en yüksek satış adedine ulaştı. 2017 yılında yaklaşık 17 ülkede en çok satan Citroën modeli olan Berlingo, C3 modelinin ardından markanın en çok satan otomobili olmaya devam ediyor. Sınıfında Avrupa’nın en çok satan ikinci aracı olan Berlingo, hafif ticari taşıt pazarında ise en çok satan ilk üç araç içerisinde yer alıyor. Berlingo tanıtımının yapıldığı 1996 yılından bu yana 3.3 milyon adet üretildi.

Yeni-Citroen-Berlingo-1
Yeni Citroën Berlingo yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni 1.5 BlueHDi dizel, 1.6 BlueHDi dizel ve ödüllü1.2 PureTech benzinli motor seçenekleriyle sunuluyor.

Citroën, üçüncü nesil yeni Berlingo ile hem sınıf hem de marka adına bu sınıfın algısını değiştirecek tamamen yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor. Otomobil dünyasındaki en güncel trendleri ve en yeni teknolojileri bünyesinde barındıran yeni Berlingo ailelerin temel ihtiyaçları dışında hafta sonu gezmelerini ve hobi amaçlı kullanımları da karşılıyor. Yeni Citroën Berlingo tasarımıyla özgün ve çekici, dış boyutları kompakt ancak iç hacmi geniş ve en önemlisi işlevselve kullanışlı bir yol arkadaşı arayanlara hitap ediyor. Yeni Citroën Berlingo, markanın ”Sizlerden ilham alındı” yaklaşımına sadık bir tasarım ve konfor sunuyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here