Prometeon Türkiye, İzmit fabrikasında üretime geçici olarak ara veriyor

0
443
PrometeonPirelli
Karar, çalışanların güvenliğini daha da artırmak ve Covid-19 pandemisinin yayılmasını sınırlama çabalarına destek olmak amacıyla alındı.

Prometeon Türkiye, Covid-19 pandemisiyle (salgın) ilgili olarak çalışanlarının güvenliğini artırmak amacıyla geçtiğimiz haftalarda alınan önlemlerin kapsamını genişlettiğini ve bu doğrultuda İzmit (Kocaeli) fabrikasında üretime 1-12 Nisan tarihleri arasında geçici olarak ara vereceğini açıkladı.

Bu karar, Türkiye’deki çalışanlar ve müşteriler için, Covid-19 (koronavirüs) pandemisinin Türkiye’deki gelişiminin sürekli izlenmesinin ardından yerel ve uluslararası otoritelerin yönlendirmelerine de paralel olarak alındı.

Prometeon, iş ortakları ile birlikte müşterilerinin bu dönemdeki ihtiyaçlarına yanıt verecek yeterli ürün stokuna sahip bulunuyor. Şirket; depo, nakliye ve saha satış operasyonlarının yanı sıra yasal ve sözleşmelere bağlı yükümlülüklerini de gereklilikler çerçevesinde yerine getirmeye devam ediyor. Bununla birlikte şirket; çalışanların, yetkili bayilerin ve tedarikçilerin sağlığı ve esenliği için her türlü gerekli önlemi almayı sürdürüyor.

Prometeon; kamyon, otobüs, agro ve OTR lastikleri segmentinin öncü tedarikçilerinden biri olarak, içinden geçilen bu kritik süreçte hayati değere sahip ürünleri taşıyan ağır vasıtalara var gücüyle destek olmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here