Prag, kanal temizliği için biyogazlı kamyon kullanıyor

0
140
scania-Prague-deploys-Scania-biogas-truck-for-sewer-cleaning
Prag’ın su ve kanalizasyon şirketi Pražské vodovody a kanalizace (PVK), ilk biyogazlı yüksek basınçlı kanal açma ve temizleme kamyonunu teslim aldı.

Prag’ın su ve kanalizasyon şirketi Pražské vodovody a kanalizace (PVK), aynı zamanda Orta Avrupa’da da ilk olan, ilk biyogazlı yüksek basınçlı kanal açma ve temizleme kamyonunu teslim aldı.

Kaiser tarafından üretilen bir sistemi kullanarak, birleşik emme ve püskürtme hortumu kolu, yüksek basınçlı geri dönüştürülmüş su akışı ile kanalı temizliyor ve çöken kiri eritiyor. Bir vakum cihazı kullanılarak kir, araç gövdesindeki çamur tankına emiliyor. Bir filtre sistemi daha sonra kanalizasyon suyundan katı maddeleri ayırıyor ve başka püskürtme operasyonları için filtre edilen su doğrudan geri yönlendiriliyor.

scania-Prague-deploys-Scania-biogas-truck-for-sewer-cleaning-01
Biyogazla çalışan Scania G 410

Yayımları belirgin şekilde azaltıyor

Etkin su geridönüşümünün ve biyogaz tahriğinin birleşimi ile araç karbon yayımlarını belirgin bir şekilde azaltıyor. Başkent Prag’ın Çevreden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Petr Hlubuček, konuyla ilgili olarak “Kentin kamu şirketlerinin Prag’ın iklim taahhüdünü yerine getirmemize yardım etmesinden memnunum. PVK’nın Orta Avrupa’da böyle bir aracı işletmek için biyogaz kullanan ilk şirket olmasından çok daha memnunum.” dedi.

Şu anda Prag’ın merkezi atık su arıtma tesisinde üretilen biyogaz elektrik üretmek için kullanılıyor, ancak önümüzdeki yıl tesis PVK’nın araçları için biyogaz üretmeye başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here