Polat Beton, filosunu Renault Trucks ile yeniledi

1
2806
Betoncu-Delepine-plaket01

Renault Trucks’ın Ankara bayisi Ceyhan Otomotiv, siftahı resmi açılış töreninin hemen öncesinde, Ankara’nın önde gelen hazır beton şirketlerinden Polat Beton’a teslim edilen 13 adet Renault Trucks K serisi beton mikseri ile yaptı. Araçlar açılış töreni öncesinde Polat Beton’a teslim edildi.

Teslimat törenine Polat Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bölge Satış Müdürü Oğuz Nuhoğlu, Volvo Finansal Hizmetler Genel Müdürü Ertan Çolak, Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun ve Genel Müdür Emre Kirazcı katıldı.

Teslimat törenine Polat Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bölge Satış Müdürü Oğuz Nuhoğlu, Volvo Finansal Hizmetler Genel Müdürü Ertan Çolak, Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun ve Genel Müdür Emre Kirazcı katıldı.

“İnşaat sektörü öncelikli hedefimiz”

Teslimat töreni sırasında bir açıklama yapan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, inşaat sektörünün Renault Trucks olarak Türkiye’deki öncelikli hedeflerinden biri olduğunu vurgulayarak, Ceyhan Otomotiv gibi tam teşekküllü bir satış ve satış sonrası servis noktasının inşaat sektörünün kalbinde olmasının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Müşterileri geri kazanmanın ve yeni ürünler teslim etmenin kendileri için büyük önem taşıdığının altını çizen Sébastien Delépine, Renault Trucks inşaat serisini uzun yıllardır kullanan bir firma olan Polat Beton’dan işletme maliyetleri en düşük marka olduklarını duymanın çok önemli olduğunu ifade etti.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine

Son altı ayda pazar payımız yüzde 10’un üzerine çıktı

Son iki yılda pazara bakıldığında çekici sınıfının yüzde 70 küçüldüğünü kaydeden Sébastien Delépine, bu sınıfın Renault Trucks’ın daha önce de güçlü olduğu bir sınıf olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Çekici sınıfında halen inşaat sınıfına göre daha güçlüyüz. Dolayısıyla bu sınıf küçülmüş olsa dahi çok ciddi bir efor sarf ediyoruz. Son altı aylık pazar payımıza bakıldığında, çekicide pazar payımız tekrar yüzde 10’un üzerine çıktı ve tekrar üçüncülüğe oturduk. Çekici sınıfında geçmişe göre daha geniş bir ürün yelpazemiz var. T 11, T 13 ve yurtiçi taşımacılığa yönelik olarak tasarlanan D Wide olmak üzere üç temel ürünle bu sınıfta yer alıyoruz. Bu sınıfta gücümüzü daha da artırmak istiyoruz. Son iki senedir bu sınıf küçülüyor. Yatırımlar ciddi oranda azaldı. Bu nedenle önümüzdeki seneye yönelik tahminimiz pazarın bir miktar daha yukarı doğru çıkacağı yönünde.

Renault Trucks, önümüzdeki yıldan itibaren inşaat sektöründe de güçlü konuma gelecek

Son üç yılda inşaat sektörünün çok ciddi bir büyüme gösterdiğini; çünkü çok büyük projeler ve ciddi altyapı çalışmaları yapıldığını dile getiren Sébastien Delépine, bugünlerde çabalarının büyük bir kısmını buraya harcadıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Ben ve çoğu müşterimiz inşaat sınıfındaki en iyi aracın bizimki olduğuna inanıyoruz. Üç yıl önce inşaat yelpazesindeki ürünler yenilendi. En güçlü ve dayanıklı şasi ve dingil yapısı bizde. Bu hem K hem de C serisi için geçerli. Yakıt verimliliği açısından da pazardaki en iyi araç bizimki. Satış yaptığımız filoları da takip ediyoruz. Damperli araç kullanımında önemli bir yere sahip referans bir müşterimize yaptığımız K serisi satışından sonra onlardan aldığımız geri bildirim, bizim aracımızın diğer rakiplere göre 100 km’de  5 litre daha az yaktığı yönünde. Dayanıklılığın, yakıt verimliliğinin ve kabin konforunun yanı sıra aracın görüntüsü de çok güzel. Bu araçlar gerçekten inşaat için tasarlandı. Uyarlanmış araçlar değiller. Tabii ki olay sadece ürün değil. Ürünü farklı öğelerle tamamlıyoruz. Servis kontratları, finansman seçenekleri sunuyoruz. Dolayısıyla tam bir çözüm paketi sağlıyoruz. Sonuçta Renault Trucks önümüzdeki yıldan itibaren inşaat sektöründe de güçlü konuma gelecek.

Polat Beton’un inşaat sektöründeki en eski ve en önemli müşterilerinden biri olduğunu vurgulayan Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, ikinci elde özellikle Renault Trucks marka araçları en iyi fiyatlarla değerlendirdiklerini söyledi. Renault Trucks motorlarının geleneksel özelliğinin en düşük devirlerde ve en geniş tork aralıklarında en yüksek torku vermesi olduğunu kaydeden Ömer Bursalıoğlu; bunu motor, şanzıman ve diferansiyelin birbirine uyumu sayesinde sağladıklarını ifade etti.

Ürünü tanıtmanın en iyi yolu demo araçlar

En iyi ürüne sahip olabilirsiniz; ancak müşteriler bunu bilmiyorlarsa bu ciddi bir sorundur.” diyen Sébastien Delépine, bir ürünün en iyi savunuculuğunu ürünü bizzat kullanan müşterilerin yapacağını belirterek, bir demo araç filolarının bulunduğunu, demo araçların ortalama beş iş günü müşterilerde kaldığını ve ürünü tanıtmanın en iyi yolunun demo araçlardan geçtiğini ifade etti.

Ceyhan Otomotiv, hizmet ve satış sonrası odaklı bir firma

Çok uzun bir süredir otomotiv sektöründe yer alan Ceyhan Otomotiv’in hizmet ve satış sonrası odaklı bir firma olduğunu kaydeden Sébastien Delépine, satış sonrasının müşteri ile ilişkilerin en sıkı tutulabileceği ve en iyi geliştirilebileceği alan olduğunu belirterek, Ceyhan Otomotiv’in bu alanda çok iyi olduğunu dile getirdi. Sébastien Delépine, kendileri için müşteri ile bu tür ilişkiler kurabilen, müşterinin sorununu hızlı ve zamanında çözebilen bu tür firmalarla işbirliği yapmanın çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Polat Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat

2002 yılından bu yana Renault Trucks inşaat serisini kullanıyoruz

Renault Trucks ailesi ile 1998 yılında tanıştıklarını ve ilk olarak Premium 400 modelini kullanmaya başladıklarını açıklayan Polat Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat, zaman içinde yakıt tasarrufu, sağlamlığı ve uzun hizmet ömrüyle filolarındaki diğer markaların önüne geçen Renault Trucks’ı 2002 yılından itibaren inşaat sektöründe de kullanmaya başladıklarını belirterek, özellikle düşük yakıt tüketimi ve sağlamlığı nedeniyle markadan gerçekten memnun kaldıklarını ve son alımlarında yine Renault Trucks’ı tercih ettiklerini dile getirdi. 2005 yılından bu yana kullandıkları kamyonların yenileme zamanının geldiğini ve bu zaman zarfında parça bulunabilirliğinde herhangi bir sorun yaşamadıklarını, sorunları olduğunda da herkese ulaşabildiklerini kaydeden Ertuğrul Onat, 10 – 11 yıllık bir sürede çok da fazla yıpranmayan araçları, müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve bakım ve onarım maliyetlerinde yaştan kaynaklanan doğal artış nedeniyle yenilediklerini ifade etti.

Tüm filomuzu Renault Trucks ile yenileyeceğiz

Filolarındaki 43 adet beton mikserini aynı işi yapabilecek 38 adet yeni beton mikseri ile peyderpey 2018 yılı sonuna kadar yenileyeceklerini ve ilk ayakta 13 adet Renault Trucks K 430 8×4 Euro 6 kamyon aldıklarını söyleyen Ertuğrul Onat, bir önceki alımlarını 2012 yılında yine 13 adet otomatik şanzımanlı Premium Lander 430 ile yaptıklarını belirterek, bu araçlardan da son derece memnun olduklarını dile getirdi. Bir milyon km’den önce motoru açılan, şasisi kırılan ya da eğilen Renault Trucks kamyon duymadığını kaydeden Ertuğrul Onat, yakıtın kendileri için çok ciddi bir maliyet kalemi olduğunun altını çizerek, Renault Trucks kamyonların diğer markalardan aldıkları demo kamyonlara göre daha az yakıt tükettiğine dikkat çekti. Filolarındaki otomatik vitesli kamyonların manuel vitesli kamyonlara göre önemli oranda yakıt tasarrufu sağladığını ve bakım onarım maliyetlerini düşürdüğünü de açıklayan Ertuğrul Onat, Renault Trucks’ın, 2005 – 2006 model Kerax 420 kamyonlarını en iyi teklifi vererek değerlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Polat Beton’a teslim edilen Renault Trucks K serisi beton mikserlerinin finansmanını kendilerinin sağladığını kaydeden Volvo Finansal Hizmetler Genel Müdürü Ertan Çolak, Ali Rıza Onat Şirketler Grubu ile hem iş ortağı hem de müşteri olarak uzun yıllardır çalıştıklarını söyledi.

Yılda 600 bin metreküp beton taşıyoruz

Ankara’da dört beton santrallerinin bulunduğunu ve yılda 600 bin metreküp betonu Renault Trucks kamyonlarla taşıdıklarını söyleyen Ertuğrul Onat, 2017 yılının hazır beton sektörü için oldukça iyi geçtiğini vurgulayarak, devam eden projeler nedeniyle 2018 yılının sonuna kadar inşaat sektöründeki işlerin tüm hızıyla devam edeceğini dile getirdi.

Polat Beton’a 13 adet Renault Trucks K serisi beton mikseri teslim edildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz