Lannutti, 200 adet Kögel Light plus treyler alıyor

3
2254
Renault Trucks


Cuneo’da yerleşik İtalyan lojistik hizmet sağlayıcı Lannutti, bin 250 adet kamyon ve 2 bin 500 adet treylerden oluşan filosunu 200 adet yeni Kögel Light plus treyler ile genişletiyor. 50 yıldan fazla deneyime, 300 bin metrekarelik depolama alanına ve bin 650 çalışana sahip olan Lannutti, İtalya’daki en büyük ve en başarılı lojistik firmalarından biri konumunda. Düşük ölü ağırlığı sayesinde daha fazla yükleme sığası sunan yeni Kögel Light plus treylerler sayesinde Lannutti, aynı miktarda yükü taşımak için daha az sefer yapacak ve çevreye daha az zarar verecek.

Lannutti’nin satın alacağı Kögel Light plus treylerler temel donanımlar ile sadece 5 bin 145 kg’lik ölü ağırlığa sahip. İstek üzerine elde edilebilen donanımlarla bu ağırlık daha da düşürülebiliyor. Sipariş edilen Light plus treylerler standart olarak yeni Kögel dış şasi ile donatılıyor. İstek üzerine elde edilebilen açılan yan kapaklar tercih edildiğinde yük VarioFix delikli dış şasiye bağlanabiliyor. Standart olarak sunulan 13 çift bağlama halkası ise 2.5 ton sığaya sahip. Ön duvar, ön ve arka köşe direkler ve arka kapılar alüminyumdan üretiliyor. Kögel Light plus treylerler, DIN EN 12642 Code XL yük güvenlik sertifikasına da sahip.

Lannutti’ye özel donanımlar

Lannutti, treylerlerin ölü ağırlığını daha da azaltmak için ağırlığı düşüren donanımlar da tercih etti. Bu donanımların arasında alüminyum jantlar, alüminyum treyler park ayağı, alüminyum hava tankları, alüminyum çatı destek çerçeveleri ve balpeteği çekirdekli hafif ve güçlü duroplastic sandviç panellerden üretilen arka kapaklar bulunuyor. 30 mm kalınlığındaki taban, 7.2 ton forklift dingil yüküne dayanıyor. Yükleme ve boşaltma sırasında ön duvarın iç tarafı, 200 mm yüksekliğinde ve 5 mm kalınlığında tabana civatalanmış kaplamalı çelik bir tabaka ile hasardan korunuyor. Treylerin arka kısmını darbeden korumak için bir çift güçlendirilmiş lastik tampon kullanılıyor. Kögel Light plus treylerin tüm şasisi nano katodik daldırma yöntemiyle paslanmaya karşı korunuyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz