Pirelli Tedarikçi Ödülleri sahiplerini buldu

0
1158
Renault Trucks

Her ürünün kalitesi daima temel malzemelerin nitelikleri ve seçimiyle başlıyor. Her birinin güvenlik ve performans açısından hayati rol oynadığı pek çok farklı malzemeden oluşan bir lastikten söz edildiğinde bu durum daha da önem kazanıyor. Pirelli’nin çeşitli bölümlerinden temsilcilerin oluşturduğu ekibin, bu yılın Pirelli Tedarikçi Ödülleri’ni kazananları belirlemek için dikkate aldığı ana kriter bu oldu. Her yıl verilen ödüllerin altıncısında dokuz ödülün dördünü alarak en başarılı olanlar temel malzeme tedarikçileriydi. Bu durum sayılarla da vurgulanıyor. Pirelli’nin toplam harcamalarının yüzde 46’sı (2016 yılında 1.54 milyar Euro’ya tekabül etti) temel malzemelere gidiyor.

İtalyan şirketin Milano’daki merkezinde düzenlenen törende Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ve Pirelli Satınalma Grubu Başkanı Pier Luigi de Cancellis, tedarik zincirine veya nihai ürüne zamanında kaliteli teslim yaparak geçen yıl boyunca parlayan tedarikçilere ödüllerini verdiler. Ödül kazananlar ve temel malzeme tedarikçileri arasında makine ve kalıp üreticileri, siber güvenlik uzmanları, lojistik firmaları ve etkinlik yönetimi şirketleri yer aldı. Kazananlar, Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere üç kıtadan ve altı ülkeden (Çin, İtalya, Almanya, Japonya, Romanya, ABD ve Tayland) geldi.

2017 Tedarikçi Ödüllerini kazanan şirketler:

Metalik takviyelerin önde gelen üreticilerinden Jiangsu Xingda Steel Tyre Cord Co Ltd (Çin); karbon siyahı üretiminde önder Amerikan grubu Cabot Corporation; sentetik kauçuk tedarikçisi bir Japon şirketi olan Zeon Corporation; merkezi Chonburi’de bulunan önemli doğal kauçuk üreticisi ve ihracatçısı Thai Eastern Innovation; lastik üretim makineleri tedarikçisi Alman şirketi Karl Eugen Fischer GmbH; dünyanın en önemli lastik kalıpları üreticisi ve tedarikçisi Himile Mechanical Science and Technology; lojistik sektörünün önemli oyuncularından Com Divers Logistic Srl (Romanya); siber güvenlik ve IT hizmetleri alanında uzman İtalyan şirketi Reply ve son olarak İtalyan etkinlik şirketi Newtonlab.

Pirelli Satınalma Grubu Başkanı Pier Luigi de Cancellis, şu açıklamayı yaptı: “Pirelli’nin esas olarak en kaliteliye odaklanan kurumsal stratejisi, inovasyon, şeffaflık, kalite, esneklik ve sürdürülebilirlik açısından ortak hedeflere yönelik çalışan hakiki ortaklarımız kabul ettiğimiz tüm tedarikçilerimizle paylaşılıyor. Markamızı tanımlayan yüksek standartları daima korumak amacıyla, en üstün kaliteli temel malzemeleri, hizmetleri ve üretim sistemlerini kullanmak ve kendimiz için belirlediğimiz en sıkı sürdürülebilirlik düzenlemelerine uymak şart. Her zaman bu hedefleri göz önünde bulunduran Pirelli sürekli olarak doğrulanan dünyanın en iyi tedarikçilerini aramaya devam ediyor.

Pirelli’nin satınalma bölümü, yaklaşık 175 uluslararası uzmandan oluşuyor. Bu uzmanlar, yenilikçilik sığası, ürün ve hizmetlerinin kalitesi, sürdürülebilirlik ve tedarik zincirindeki verimlilik gibi kriterlere göre özel olarak seçilen 9 bin 500’den fazla küresel tedarikçiyi yönetiyor. Pirelli’nin sürekli analizleri, sadece tedarikçilerle sınırlı kalmıyor ve tedarikçilerin tedarikçilerini de dikkate alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz