Pirelli ICE ZERO 2, saat tasarımcılarına ilham veriyor

0
528
Pirelli-Roger_Dubuis_29
Excalibur Pirelli ICE ZERO 2

Pirelli’nin İskandinav ülkeleri ve aşırı sürüş koşulları için geliştirdiği yeni çivili lastik, Roger Dubuis markasının yeni saati Excalibur Pirelli ICE ZERO 2 için ilham kaynağı oldu. Saat, adaşı olan lastikle aynı zamanda Pirelli’nin İsveç’in Laponya bölgesindeki Flurheden test alanında tanıtılıyor.

Roger Dubuis tarafından Pirelli Design ile birlikte tasarlanan, köklü sportif stili ve imza iskelet mekanizması ile simgeleşen koleksiyonun ayrılmaz bir parçası olan yeni saat, İsviçre Yüksek Saatçilik (Haute Horlogerie) dünyasının en zor komplikasyonları arasında yer alan çift iskeletli flying tourbillon içeriyor ve gücünü Poinçon de Genève onaylı RD105SQ Calibre mekanizmadan alıyor. Sadece sekiz adet üretilecek Excalibur Pirelli ICE ZERO 2, kavrama ilham veren lastiği tanımlayan aynı çivili desene sahip kayışıyla göz alıyor. Yeni saat için çelikten, Pirelli lastikleri için alüminyumdan üretilen çiviler, her iki ürünün ayrıştırıcı ögesini oluşturuyor. Çoğunlukla İskandinav ülkelerinde görülen aşırı koşullarla başa çıkmak için yaratılan lastikler, kauçuğun iyi bir tutuş sağlayamadığı buzlu yollarda bile tutuş için en etkili çözüm oluyor. En zorlu koşullarda güvenliği ve sürüş memnuniyetini azamiye çıkarmak amacıyla Ice Zero 2’nin sırtındaki çivi sayısı, ilk nesildeki 130’dan 190’a çıkarıldı. Çivi dağılımının yarattığı izler, Excalibur’un bu sürümündeki kayışın deseni için ilham kaynağı oldu. Tüm Limited Edition Pirelli saatlerin kayışlarında olduğu gibi, Excalibur Pirelli ICE ZERO 2 sürümü de Pirelli’nin tek tedarikçi olduğu önemli motor sporları yarışlarına katılan ve kazanan P Zero lastiklerden elde edilen kauçuk iç dolgu malzemesini içeriyor.

Pirelli ile Roger Dubuis arasında 2017 yılında başlayan işbirliğinin devamı olan bu model, seçkinliği, teknik üstünlüğü ve en yenilikçi malzemeleri kadar her iki tarafın araştırma ve geliştirme ile stil yaklaşımı konusunda paylaştıkları ortak odak açısından da öne çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here