Pirelli Endüstriyel Lastikler, yeni havalimanı inşaatının bir numaralı lastik markası oldu

0
1279
Renault Trucks


Pirelli Endüstriyel Lastikler, dünyanın en büyük havalimanı olacak yeni havalimanı inşaatının bir numaralı lastik markası oldu. Şantiye alanındaki ticari taşıtlarda yaklaşık her iki lastikten birinde Pirelli markası kullanılıyor. TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş.’nin Ar-Ge için saha çalışmaları Türkiye’de yapılıyor.

Pirelli Kamyon, Otobüs, Zirai ve OTR lastiklerinin üreticisi olan Prometeon Lastik Grubu’nun bir şirketi olan TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş., İstanbul’da devam eden yeni havalimanı inşaatına en fazla lastik tedarik eden marka oldu. Havalimanı için geçtiğimiz yıl 76.5 milyon metrekarelik inşaat alanında faaliyet gösteren farklı tipteki araçlara yaklaşık 25 bin adet yeni lastik ihtiyacı oldu. Bu talebin 10 binden fazlası TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. tarafından karşılandı.

TP Endüstriyel, lastik tedariğinin yanı sıra sahada görevli filo mühendisleri ile lastiklerin azami çalışma ömrünü ve güvenilirliğini sağlamak üzere destek verirken projedeki kilometre başına maliyeti optimize ediyor.

İki günde bir Büyük Piramit inşasındaki kadar toprak hareketi yaşanıyor

Maliyeti 10 milyar Euro’yu bulan ve şu an inşaatında 22 binden fazla çalışanın görev yaptığı yeni havalimanı, tamamlandığında yaklaşık 200 milyon yolcuya hizmet verecek. Halen çalışmaları devam eden inşaatta 2 bin civarında kamyon hizmet veriyor. Günde 1 milyon 400 bin metreküp toprak hareketi oluyor. İki günde bir Büyük Piramit inşasındaki kadar toprak hareketi yaşanıyor. Tüm bu süreçlerde 13 R 22.5, 385/65 R 22.5, 295/80 R 22.5 ve 315/80 R 22.5 ebatındaki Pirelli markalı ticari lastikler, inşaat alanında çalışan yüklenicilerin bir numaralı lastik tercihi oluyor.

Pirelli endüstriyel lastiklerinin üreticisi TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, “TP Endüstriyel olarak yeni havalimanı inşaatının en büyük lastik tedarikçisi olmaktan gurur duyuyoruz. İşletmeye açıldığında 100 bin kişiye yeni iş imkanı sağlayacak, dolaylı etkilerle 1.5 milyon kişiye gelir kaynağı olacak. Biz de İzmit’teki fabrikamızda Ar-Ge’sini yaptığımız lastiklerimizle bunun en önemli destekçilerinden biri olacağız. Türkiye’nin potansiyeline olan güvenimizi ilerleyen projelerde de aynı şekilde göstereceğiz.” dedi.

TP Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş. Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz