Pilot Garage, bu yıl 12’nci yıldönümünü kutluyor

0
438
Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre
Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre

İkinci el araç alım-satım süreçlerini dönüştüren en önemli hizmetlerden biri haline gelen oto ekspertiz/oto check-up’ın serüveni, 2011 yılında Pilot Garage’ın ilk bayisini açmasıyla birlikte başladı.

Tüketici artık güvenle ikinci el araç satın alabiliyor

2000’li yılların ortalarına kadar araç satın alacakların birçoğunun bilinçsiz bir şekilde satın alma kararını verdiğini söyleyen Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, Eskiden bir araç almadan önce eş-dost, tanıdık vasıtasıyla veya sanayi ustalarının desteğiyle araç kontrol edilirdi. Artık araçlar oto ekspertiz sistemi sayesinden binden fazla noktada çok detaylı kontrol ve tespitlerden geçiyor. Tüketicimiz güvenle araç satın alabiliyor. 2011 yılından bu yana verilere baktığımızda 15 milyondan fazla araca işlem yaptığımızı görüyoruz. dedi.

10 araçtan 6’sı boyalı/işlemli, 10 araçtan 2’si ağır hasarlı/airbag tadilatlı çıkıyor

Her gün ortalama 3 bin araca oto ekspertiz hizmeti verdiklerini dile getiren Emre, “Her araç başına tüketicimiz ortalama 20 bin TL ekstra masraftan, zarardan korunmuş oluyor. İkinci elin kurumsallaşmasında ve güven telkin edilmesinde önemli bir rolü üstlenmekten gurur duyuyoruz. Öyle ki hizmet verdiğimiz her 10 araçtan 6’sı boyalı veya işlemli, 10 araçtan 2’si ise ağır hasarlı-airbag tadilatlı çıkıyor. Trafikteki araçların durumunu da buradan görebiliyoruz. Ülkemizin maddi manevi kazanımlar elde edebilmesi adına 2 bini aşkın çalışanımızla gayret gösteriyoruz. Her bayimizde kadın personellere istihdam alanı açarak sektörümüzde iş hayatına aktif katılımlarına destek olmaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz