Petrol Ofisi, Türkiye’nin en büyük ikinci şirketi

0
938

Türkiye’nin en büyük özel şirketlerinin sıralandığı Capital 500 Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi araştırmasında Türkiye akaryakıt ve madeni yağ sektörünün önderi Petrol Ofisi, 30.8 milyar TL’lik cirosu ile ikinci sırada yer aldı.

Bu yıl 19’uncusu açıklanan Capital 500 listesinde Petrol Ofisi, 30.8 milyar TL cirosunun yanı sıra 1.521.466.000 TL’lik ihracatı ile de Türkiye’nin en büyük değerlerinden biri olarak yerini aldı. Bin 700’ü aşkın istasyonu ile Türkiye’nin en büyük akaryakıt zincirini oluşturan Petrol Ofisi, büyük yatırımlara sahip. Dokuz akaryakıt ve üç LPG terminali bulunan Petrol Ofisi, 20 havaalanı ikmal birimi ile bir madeni yağ fabrikasına da sahip. Yaklaşık 1.1 milyon m³ depolama sığasına sahip olan Petrol Ofisi’nin madeni yağ ve kimyasallardaki satış hacmi ise 114 bin ton.

Petrol Ofisi Türkiye’nin en büyük değerlerinden

28 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenen Capital 500 Ödül Töreni’nde ödülü alan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, sıralamanın somut rakamlarla belirlenmesinin önemine dikkat çekerek, “Capital 500 listesi, herhangi bir yorum ya da yaklaşımla değil, tamamen matematiksel bir değerlendirme ile; yani rakamlarla yapılıyor. Her şey ortada, her şey şeffaf ve bir o kadar da net. Diğer bir açıdan, özel sektör şirketlerinin yer aldığı bu sıralama ülkemize sağlanan katkıları, yaratılan değeri de ortaya koyuyor. Bu anlamda bu liste, bir anlamda özel sektör için Türkiye’nin şeref kürsüsü. Petrol Ofisi olarak biz de, böylesine önemli ve anlamlı bir platformda yer almaktan ve istikrarla bu listenin zirve yarışında bulunmaktan onur duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz